Igram.si Igram.si

NAKUP HARMONIKE - NASVET

Glasilke, mehovi, jermeni, midi sistemi; vaše harmonike itd.
Cacy
Začetnik
Začetnik

NAKUP HARMONIKE - NASVET

OdgovorNapisal/-a Cacy » 24.11.2011, 12:36

Lep pozdrav vsem skupaj. Po večkratnih poskusih sem letos resneje začel z igranjem diatonične harmonike. Seveda sprva enostavnejše komade, počasi pa se mehčajo tudi prsti in dobil sem vedno večje veselje. Ta trenutek vadim na izposojeni Melodiji in seveda podnevi in ponoči razmišljam da bi si kupil svojo.

Kje bom našel boljši nasvet kot tukaj. Zato vas prosim za pomoč glede naslednjih dilem, ki se mi porajajo:
- v kolikor bi kupil rabljeno, na kaj naj posebej pazim?
- koliko staro mi še priporočate?
- mogoče novo, kakšno, da ne bom kupil takšno, ki je ne bom znal popolnoma izkoristiti?
- še kakšen drug nasvet ali namig pri kupovanju?

Vnaprej se opravičujem, ker sem verjetno vprašal tudi kaj neumnega ... :D

hvala že vnaprej.

poi
Začetnik
Začetnik

Re: NAKUP HARMONIKE - NASVET

OdgovorNapisal/-a poi » 24.11.2011, 16:37

No zopet želi nekdo poceni reklamo

Cacy
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Cacy » 24.11.2011, 17:46

poi napisal/-a:No zopet želi nekdo poceni reklamo

Da ne bo zgledalo da bi res rad komu delal reklamo, naj mi namesto odgovora tukaj napiše sporočilo ....

lukaz
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lukaz » 24.11.2011, 21:15

Cacy napisal/-a:- v kolikor bi kupil rabljeno, na kaj naj posebej pazim?
- koliko staro mi še priporočate?
- mogoče novo, kakšno, da ne bom kupil takšno, ki je ne bom znal popolnoma izkoristiti?
- še kakšen drug nasvet ali namig pri kupovanju?

Katere rabljene pa ciljaš?
Starost ni tolk pomembna kot kvaliteta!
2 dodatna gumba kot Mihelič, če boš naročval novo, lahko tudi tri, več pa skor ne rabiš, razen če boš želel kaj več kasneje (potem raje zdaj naroči 5).
Naj gre s tabo kdo ki se spozna..
Melodija Mengeš 1981
Pečjak 2003
Godec 2011

Cacy
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Cacy » 26.11.2011, 11:31

hvala Luka

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 11.12.2011, 19:07

Cacy, povej najprej koliko denarja misliš odšteti za harmoniko?

Tam nekje med 1200-1300€ dobiš rabljeno in dobro ohranjeno harmoniko (Melodija, Železnik, itd.), ki bo gotovo zaenkrat dovolj za učenje, le glej da bo imela 3 vrste, morda kak dodatni gumb in 6. bas.

Če pa kupuješ novo harmoniko, se cene gibljejo tam nekje od 1700€ naprej pa tudi do in čez 4000€, odvisno od želj, prav tako so čakalne dobe odvisne od izdelovalcev. Zaenkrat več kot 3 dodatne gumbe gotovo ne boš potreboval, razen če imaš sam kakšno željo po določenih poltonih. Glede uglasitve se moraš pa sam odločiti, kaj ti bolj leži, ponavadi pa se odločajo med C-F-B in B-Es-As.

Kot so ostali povedali, vedno vzemi nekoga, ki ima nekaj kilometrine za sabo, da jo preizkusi (tudi lažje se je potem pogajati za nižjo ceno, če prodajalec sliši nekoga, ki igra dobro). Odločitev bo na koncu tvoja, tako da veliko sreče pri nakupu. Malo še preglej kategorijo "Izdelovalci harmonik", da prebereš mnenja uporabnikov glede kakšne harmonike. :wink:

LP,
U.
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

Admin
Administrator
Administrator

OdgovorNapisal/-a Admin » 11.12.2011, 19:25

Tukaj je govora o nasvetih, zato bodo reklame izbrisane. Uporabnik jasno sprašuje, na kaj je naj pozoren, ne pa da ste mu nekateri poskušali prodajati kar svoje rabljene harmonike. Potem pa vi želite, da dobite od koga pošten nasvet? Zamislite se malo.

urban, tisti tvoj del, ki se je nanašal na prejšnji post, sem izbrisal. Lepo si povedal, čemu je ta tema namenjena. (ti, urban in še nekateri se vedno trudite... pohvalno!)

Za v bodoče: bodite vsaj toliko pošteni, da napišete, na kaj je zares potrebno biti pozoren, ne pa reklamirati določenih znamk.

Tudi o delu moderatorjev tu ne bo govora...

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost