Igram.si Igram.si

Opraskana frajtonarca

Glasilke, mehovi, jermeni, midi sistemi; vaše harmonike itd.
tyros
Začetnik
Začetnik

Opraskana frajtonarca

OdgovorNapisal/-a tyros » 27.04.2014, 10:42

Včeraj smo praznovali eno obletnico in smo ga mal zažurali (saj veste kako je, ko se ga družba napije), tako da sem imel manjši incident s frajtonarco. Med pavzo sem harmonko odložil na kovček in šel nekaj prigriznit. Nekoga pa je moja harmonka zamikala, tako da jo je brez vprašanja vzel ter z njo mal potelovadil, čeprav sploh ne zna igrat in tudi precej vinjen je bil. Na koncu ga je zaneslo in se je s harmonko zaletel v vrata.
Sedaj imam na harmonki prasko, kar je lep spomin na včerajšnji incident. Na robu basnega dela je kak centimeter dolga praksa - barva je odpadla in se vidi les. Harmonka je na tistem delu svetlo modre barve, tako da je praska kar izrazita in me zato moti.

Kaj pa zdaj? Če jo odnesem na servis (kjer sem jo kupil), bo potrebno tisti del ponovno prebarvati. Se sploh splača zaradi ene praske odnesti na servis? Rad bi, da se takoj popravi, sam da me ne bodo čudno gledali... ne vem, nisem še nosil na servis. Harmonka je sicer še v garanciji, vendar tega garancija verjetno ne bo krila, ker gre za neprevidnost pri uporabi instrumenta (moja napaka). Edino, če se zlažem, da je barva sama odpadla... tega pa verjetno ne bodo verjeli.
V primeru, da garancije ne priznajo, koliko bi stal servis - koliko stane barvanje prask? Slišal sem, da je barvanje precej drago, probal pa še nisem, tako da ne vem. Druga možnost pa je, da stroške servisa poravna tisti, ki je harmoniko opraskal - kar se mi zdi še najbolj pošteno, glede na to, da me nihče niti vprašal ni, ali se harmonka lahko vzame.

Torej, mojstri diatoničnih harmonk, kakšne so vaše izkušnje? Kaj mi svetujete narediti?

harkjurcek
Začetnik
Začetnik

Re: Opraskana frajtonarca

OdgovorNapisal/-a harkjurcek » 27.04.2014, 13:32

Zdravo!
Kompletno barvanje harmonike je precej drago, od 400€ pa tja do 800€... Če te praska zelo moti, povprašaj tvojega proizvajalca harmonike, pa ti bo povedal ceno, pa tudi ali je potrebno prebarvati samo določen del, ali kaj več. Sam sem imel podobno izkušnjo; nek možakar si ji brez vprašanja sposodil mojo harmoniko na neki zabavi, jo na večih delih popraskal, tako da je celotno barvanje stalo 480€. Na srečo je bil ta možakar pošten in je sam plačal popravilo. Pri tebi verjetno ne bo potrebno celotno barvanje. Priloži kakšno fotografijo, pa bomo lahko kaj več povedali!

Lp
business.jure@gmail.com

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 27.04.2014, 14:12

Ne pretiravaj no - 800 Evrov! Kakšna harmonika cela ni toliko vredna!
Lep pozdrav, Aco51!

tyros
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a tyros » 27.04.2014, 14:14

Slika: praska na sliki je dolga nekaj manj kot 2 cm.
http://shrani.si/f/3I/Tn/UDst7wy/fotografija0614.jpg

Ob nakupu harmonike ()pred kakšnim letom) so rekli, da jo lahko v garancijskem roku kadarkoli pripeljem, da jo pregledajo in po potrebi uglasijo ali popravijo. To za praske verjetno ne velja, tako da bom moral povprašati. Koliko pa je dela glede na moj problem? Verjetno se prebarva samo tisti del? Je treba prej harmonko razstavit ali se samo zakrijejo trobentice in gumbi?

harkjurcek
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a harkjurcek » 27.04.2014, 15:03

@Aco51, tako ja.. Nekateri imajo tudi take nenormalne cene... @Tyros, glede na to, da je tvoja praska relativno majhna, ti bodo po vsej verjetnosti prebarvali samo poškodovan del. Večina serviserjev harmoniko najprej razstavi, šele nato gre na barvanje. (V tvojem primeru bodo razstavili samo basi del)

Lp
business.jure@gmail.com

guri
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a guri » 03.05.2014, 10:49

odvisno je od barve harmonike, če je harmonika dvo barvna je zelo težko zadeti obe barvi z istim prehom tako da čisto možno da bo treba harmoniko celo prebarvat, je pa to težko povedati brez da bi harmoniko videl.
glede cena pa tako samo barvanje je od 150-200€ precej pa nanese tudi demontaža in montaža kovinskih delov ki se morebiti pri demontaži poškodujejo in je treba nabaviti nove. Celoten strošek brez barvanja demontaža in montaža je tako še cca. 50 -do 100€
zelo težko je govoriti v naprej brez da bi harmoniko videl

tyros
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a tyros » 03.05.2014, 22:27

Saj vem, da je to težko napovedati. Glede barve je takole: Basni del ima 2 barvi - pri mehu in na robu je temno modra, po sredini basnega dela pa je nekoliko svetlejše. Barve se torej prelivajo po vertikali iz temnejšega odtenka na svetlejši in spet nazaj na temnejši. Na tistem delu kjer je praska je viden samo en odtenek - iz koliko barv so ga sestavili, pa ne morem reči - verjetno pa samo iz ene barve.

Malo sem mi zdi pretirano prebarvati celo harmoniko zaradi 2cm velike praske. Pa tudi če bi po celi višina basnega dela odpadla barva, bi verjetno prebarvali le od tam, kjer se ena barva preliva v drugo. Če upoštevam stroške, potem lahko pričakujem ceno nekje med 300 in 400 eur... upam, da bo tole šlo pod garancijo, ker se mi zdi cena res visoka, sploh pa za poškodbo, ki je nisem jaz povzročil oz. je sploh ne bi bilo treba, če bi frajtonarca stala tam, kjer sem jo pustil.

toplakd
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a toplakd » 08.05.2014, 15:20

A si ob nakupu harmonike vzel zraven še "se zgodi - zavarovanje",
ker drugače je nesmiselno upati da ti bodo to porihtali v okviru garancije.

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 09.05.2014, 10:07

toplakd napisal/-a:A si ob nakupu harmonike vzel zraven še "se zgodi - zavarovanje",
ker drugače je nesmiselno upati da ti bodo to porihtali v okviru garancije.

Obstaja tudi pri frajtonarcah tako zavarovanje od proizvajalcev?
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

tyros
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a tyros » 11.05.2014, 13:40

Meni ob nakupu niso omenili kakšnega posebnega zavarovanja - pa sem zamenjal že kar nekaj harmonik. Rekli so, da lahko kadarkoli v garancijskem roku prinesem harmoniko (tudi če ni nič narobe), da se pregleda in po potrebi kaj popravi. Kasneje pa sem na garancijskem kupončku prebral, da garancija ne krije poškodb, povzročenih s strani kupca. Bo treba povprašat na servisu kako je s tem.

toplakd
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a toplakd » 12.05.2014, 00:01

To, da garancija ne krije poškodb povzročenih s strani kupca/uporabnika, je samoumevno.
Utopično je pričakovati da ti bo nekdo šel barvat celo harmoniko v sklopu garancije, ko pa
se ve da je poškodba nastala s strani uporabnika.

Naj popravilo krije povzročitelj, če ne pa nalepko preko :)

darkside
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a darkside » 18.05.2014, 21:59

Kaj pa če bi na zavarovalnici povprašal koliko bi stalo zavarovanje? Namreč telefon se da zavarovati in stane 35 eur na leto. Naj bi krili tudi to kar ti garancija zavrne (počen ekran....)
Rutar Juliana R B-Es-As

tyros
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a tyros » 11.09.2014, 19:36

Danes sem končno dobil frajtonarco s servisa. Po tehtnem premisleku sem se odločil, da bom raje sam plačal servisiranje, saj si nočem delati zamere. Cena servisiranja je bila nekaj čez 100€.

Kar pa me zanima je sledeče: Prebarvan je bil samo tisti del, kjer je bila praska (tista 2 cm). Pričakoval sem, da po servisiranju ne bo videti razlike oz. da bo frajtonarca kot nova, opazil pa sem, da se še vedno opazi razliko. Torej, na tistem delu, kjer je bilo prebarvano, je barva svetlejšega odtenka in tudi na otip se pozna, da površina ni čisto ravna. To bo zelo velik problem, če bom hotel kdaj frajtonarco prodat, saj bo očitno, da je že bila servisirana in bi lahko koga odvrnilo od nakupa (samo tako razmišljam).

Ker ne vem kako barvanje poteka, nisem hotel pametovati, dokler ne dobim informacij. Torej, zanima me: Ali je to normalno, da je barva drugega odtenka, ali gre za površno opravljen servis? Ali je morda samo stari lak zbledel in se zato opazi razlika v odtenku barve? Vem, da je težko zadeti isti odtenek (sploh če gre za mešanje), vendar če servisiranje plačam, potem pričakujem, da bo dobro opravljeno.

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 12.09.2014, 07:50

Jaz ti bom tako rekel, a ko pelješ avto k ličarju ko ga dobiš nazaj ima več odtenku iste barve? Če je dobro narejeno ne, ima isto barvo!
Verjamem, da je težko dobiti tak odtenek barve, verjamem pa tudi da ni nemogoče če je dobro opravljeno delo in zna mešat barve.
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

tyros
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a tyros » 12.09.2014, 08:52

Se pravi, potem bi lahko inštrument odnesel nazaj in rekel, da ni dobro pobarvano? Če sem že plačal, bi lahko zahteval, da je servis dobro opravljen. Vprašanje pa je, ali bi hoteli ponovno barvati ali bi se izmikali reklamaciji. In tudi vprašanje ali se splača še enkrat razdirati, saj to ni ravno priporočljivo in tudi ni rečeno, da bi bilo kaj boljše.

darkside
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a darkside » 12.09.2014, 14:42

Če je bila nešena k izdelovalcu potem bi moralo biti original barve, če pa komu drugemu (ki tudi izdeluje ali samo popravlja) pa je možno da ni več enak odtenek.
Rutar Juliana R B-Es-As

tyros
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a tyros » 12.09.2014, 16:11

darkside napisal/-a:Če je bila nešena k izdelovalcu potem bi moralo biti original barve, če pa komu drugemu (ki tudi izdeluje ali samo popravlja) pa je možno da ni več enak odtenek.

Odnesel sem k izdelovalcu. Model s točno to barvo ni več v prodaji, vendar po naročilu se da še dobit frajtonerco z istimi barvami, kot jo imam sam... potem to pomeni, da imajo vse potrebne barve na zalogi, pa kljub temu ni prebarvano z istim odtenkom... malenkost je svetlejše in tudi na otip se pozna, kje je bilo prebarvano - kje je barva "štukana" (na tistem mestu namreč ni raven rob). Kot rečeno, ker sem odnesel k izdelovalcu, sem pričakoval da se bo lepo prebarvalo in ne bo ostalo sledi.

Torej, iz tega lahko zaključim, če se frajtonerca še kdaj poškoduje, se tega ne da 100% popraviti... lahko barvajo in lakirajo, vendar bo hiba še vedno ostala.

toplakd
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a toplakd » 12.09.2014, 16:52

Ponavadi se barva cel prizadet del, ker če samo ven flikaš se skoraj vedno vidi razlika.

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 12.09.2014, 17:24

"tyros " - Mislim, da zaradi praske malo preveč kompliciraš! Bolj važno je kaj pride iz harmonike (torej kako znaš igrat!)
Lep pozdrav, Aco51!

darkside
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a darkside » 12.09.2014, 23:26

Ampak ta praska zbije avtomatsko ceno. Me zanima koliko je tukaj takšnih, ki bi kupili harmoniko, ki je bila popravljena. Če pa že sem prepričan, da bi nekdo ponudil takoj 500 eur manj
Rutar Juliana R B-Es-As

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov