Igram.si Igram.si

Opraskana frajtonarca

Glasilke, mehovi, jermeni, midi sistemi; vaše harmonike itd.
Aco51
V.I.P.
V.I.P.

Re: Opraskana frajtonarca

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 13.09.2014, 08:32

Saj harmoniko imaš najbrž zato, da igraš nanjo - ne zaradi prodaje! Seveda je bolje in lepše, da je čim lepše ohranjena; vendar čez 20 ali 30 let bo najbrž na njej še kakšna praska! In, če si drugače (zaradi zvoka) zadovoljen z njo, je brez veze, da se sekiraš in, da že sedaj misliš na prodajo!
Lep pozdrav, Aco51!

tyros
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a tyros » 13.09.2014, 17:14

darkside napisal/-a:Ampak ta praska zbije avtomatsko ceno. Me zanima koliko je tukaj takšnih, ki bi kupili harmoniko, ki je bila popravljena. Če pa že sem prepričan, da bi nekdo ponudil takoj 500 eur manj

Točno za to se gre meni. Ko si bom omislil kakšno drugo harmoniko in bom želel to prodati, bom težko našel kupca (če se vsaj malo spozna), ki bi to spregledal. Sam imam navado, da najprej pregledam harmoniko in vprašam za starost. Iz tega si avtomatsko ustvarim mnenje, koliko nekdo pazi na harmoniko in kaj lahko pričakujem.

Pričakoval sem, da bodo na servisu bolj strokovno opravili delo, ker sem rekel, da mi ni problem počakati ali malo več plačati, samo da bo harmonika kot nova. Za to se mi pa res ni splačalo nosit na servis, lahko bi odnesel k najbližjemu, ki popravlja in bi imel glih tako narejeno.

Drugače pa, v tem trenutku bi jo prodal za vsaj 2200 (dobil za 2600), saj je harmonika zelo malo rabila in če odštejem tisto prasko, je res kot nova (še leto dni v garanciji). Vprašanje, kdo bi bil pripravljen toliko plačat, če že za slabih 2000 dobiš novo harmoniko.

rokyluk
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a rokyluk » 12.11.2014, 10:19

Vse se da popravit tako kot je treba le pravi mojster jo mora vzeti v roke.
V takih primerih je bolje da jo neseš h kakmu ličarju. Jaz bi v tem primeru raje pobarval cel sklop, ker če si mislil,
da če bodo barvali samo prasko pa da se ne bo vidlo si se zmotil. Še če bi imel povsem isti odtenek je skorajda nemogoče
skriti napako. Kot sem rekel potrebno je barvati cel sklo. IN ja šele zdaj vidim kako precenjene so harmonike. Za barvanje 800€ -
Za toliko denarja imaš pobarvan cel avto z veliko več materiala in mnogo več ličarskega dela.
Bom začel harmonike barvat za 700€ :D

guri
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a guri » 12.11.2014, 19:16

rokyluk

ta cena je res malo pretirana.

vendar pa moreš vedeti da je z harmoniko prav tako veliko dela kotz avtom le da avta ne lakiraš od 7 do 12 krat.

problem pa je v tem da ljudje harmonike kupujejo le po izgledu ne pa po preizkusu zato pa imamo v Sloveniji toliko izdelovalcev oz. sestavljavcev le 10% teh pa naredi harmoniko takšna kot more bit.
Ni vsak poznavalec ki zna nanjo zaigrati par pesmi....
jaz bi imel rdečo vseno kateri dur so, to sem že doživel pri naročilu hrmonike

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov