Igram.si Igram.si

Primož Zvir

Ibanez RG
Večji godec
Večji godec
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ibanez RG » 08.07.2009, 23:52

Ma ja, toje pac tako odigrana njegova priredba, vsak ma pac pravico do svoje izvedbe, a ne. Okj, men ni glih ne wem kaj... Mal prevec na pamet je se mi zdi pa prevec prisiljena dinamika; ni sprosceno igranje, sej se vidi. Pa da ne omenjam zvena te harmonike, no... Joooooj.
Ampak je treba powedat, da je model fuuul napredoval v teh parih letih. Sej je se tam tekmoval l. o1 iz Domace skrinje (TV3).
Najleps se mi zdi odspilan s strani Mirka Slibarja al pa Jureta Ciberja. Onadva sta mi pa tko ful zakon glede izvedbe. Tisto z basi tud Slibar enako igra, itak......
Pa Primoz nej podpise z Zupanom.
Harmonika Prostor C'F'B'

SwIfty
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a SwIfty » 08.07.2009, 23:53

Nikoli ni dobro da preveč obvladaš, ker pol nimaš nikol dost, vse je prelahko in stvar otežuješ. :lol: :lol:

Boštjan
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Boštjan » 09.07.2009, 00:38

Ibanez RG napisal/-a:Ma ja, toje pac tako odigrana njegova priredba, vsak ma pac pravico do svoje izvedbe, a ne. Okj, men ni glih ne wem kaj... Mal prevec na pamet je se mi zdi pa prevec prisiljena dinamika; ni sprosceno igranje, sej se vidi. Pa da ne omenjam zvena te harmonike, no... Joooooj.
Ampak je treba powedat, da je model fuuul napredoval v teh parih letih. Sej je se tam tekmoval l. o1 iz Domace skrinje (TV3).
Najleps se mi zdi odspilan s strani Mirka Slibarja al pa Jureta Ciberja. Onadva sta mi pa tko ful zakon glede izvedbe. Tisto z basi tud Slibar enako igra, itak......
Pa Primoz nej podpise z Zupanom.

Newem kaj ti zven tu ne paše ?!?, glede dinamike tud newem kaj hočeš nekaj zabluzit z prisiljeno dinamiko, pa glede pameti in tega....Me zanima kaj potem ti igraš doma da podajaš takšna strokovna mnenja.

lp, B

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 09.07.2009, 03:19

Boštjan napisal/-a:Newem kaj ti zven tu ne paše ?!?, glede dinamike tud newem kaj hočeš nekaj zabluzit z prisiljeno dinamiko, pa glede pameti in tega....Me zanima kaj potem ti igraš doma da podajaš takšna strokovna mnenja.

lp, B

Zakaj se pa razburjaš? A si mislil, da bodo vsi samo hvalili? Bejš no bejš. Vsak pove svoje mnenje, in če jim ni všeč nimaš bit kaj jezen. Tudi meni niso kaj preveč všeč posnetki, vse nekako preveč naučeno in na silo zašpilano. In spoštuj mnenja drugih, prosim.
PS: Ne se jezit kr škodi lepoti :lol:

Boštjan
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Boštjan » 09.07.2009, 08:33

Zakaj se pa razburjaš? A si mislil, da bodo vsi samo hvalili? Bejš no bejš. Vsak pove svoje mnenje, in če jim ni všeč nimaš bit kaj jezen. Tudi meni niso kaj preveč všeč posnetki, vse nekako preveč naučeno in na silo zašpilano. In spoštuj mnenja drugih, prosim.
PS: Ne se jezit kr škodi lepoti :lol:

ja ti že veš :lol:

SwIfty
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a SwIfty » 09.07.2009, 09:16

Spostujem taksne izvedbe in se mi zdi da je tukaj vlozenega veliko truda. Jaz recimo nebi mel volje tega dudlat in vadit. Ne, da nimam veselja do glasbila, ampak mi enostavno taksne skladbe pac niso vsec. Vsak vedno misli, da ce nekdo zaigra super tehnicni komad, bodo ze vsi na kolenih in se klanjali?! Ne, tega vec ni. Mislim da nas je vedno vec, ki raje igramo in poslusamo komade ki zvenijo milozvocno in zametno, da se kr srce smeji. Taksne pesmi so meni milina, pa ceprav ze zelo stare in izpete. :wink:

Mimogrede, => http://www.youtube.com/watch?v=QN3Ci44PtS4

:lol:

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: Postojna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 09.07.2009, 10:31

To kar si opisal ti, Swlfty, je glasba. Kar je pa Zvir zaigral je pa karseda natančno zaporedje tonov. Čez kako desetletje ali več bodo Japonci razvili robota, ki bo lahko posnemal tako igranje. Če ga že niso.
Lahko si glasbenik (umetnik) ali pa stroj za pritiskanje gumbov.
Vseeno pa svaka mu čast, ker ni vsak sposoben tako zaigrat.
Neko veselje že mora bit v tehnično popolno izvedeni skladbi.

Vsako tele ma svoje vesele. :D
Slika

Mojster
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mojster » 09.07.2009, 11:23

Tudi jaz izredno cenim in spoštujem harmonikarje kot je Primož Zvir. Res je mojster in poleg naravnega talenta je sigurno vloženo ogromno truda, časa in volje. Igranje na frajtonerco se je izredo razvilo in izpopolnilo. Se mi pa zdi, da je pa z leti postalo to "tehnično" (beri komplicirano) igranje na frajtonerco pravi nacionalni šport. Dejansko se mi zdi, da v tem tipkanju po harmoniki sploh ni nekih omejitev oz. mej in na koncu osnovna melodija praktično ni več prepoznavna. Važno, da se izredno močni konkurenci pokaže kako se lahko hitro in točno tipka po instrumentu ... Vidim, pa da se občinstvo kompliciranih skladb hitro naveliča in potem so pravi balzam za ušesa kakšne skladbe od Slaka, Flereta, Šegovca idr.

FrEaK
Večji godec
Večji godec
Kraj: Breg - Omre
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a FrEaK » 09.07.2009, 12:18

Ibanez RG napisal/-a:M
Ampak je treba powedat, da je model fuuul napredoval v teh parih letih. Sej je

To je pa res ja... Ene 4 al pa 5 let nazaj je bil pri nas v šoli, ker sta z Goterjem predtavljaja glasbeno šolo. No, takrat še Primož niti vedo prav ni igrat...
Žveglič C-F-B, 2009

SwIfty
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a SwIfty » 09.07.2009, 12:43

Zabijes si v glavo en tehnicni komad, ga dudlas in gulis eno leto, ampak res eno leto in pol se spravis na ljubecno ga v nulo odigras, vsi ploskajo, komisija buli - zmagal si, gremo pit! In kaj s tem dosezes? Kje je pa dusa glasbe ostala...ne duha in ne sluha...zzz :?: :!: :?

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 09.07.2009, 16:08

SwIfty napisal/-a:Zabijes si v glavo en tehnicni komad, ga dudlas in gulis eno leto, ampak res eno leto in pol se spravis na ljubecno ga v nulo odigras, vsi ploskajo, komisija buli - zmagal si, gremo pit! In kaj s tem dosezes? Kje je pa dusa glasbe ostala...ne duha in ne sluha...zzz :?: :!: :?

Jaz pa mislim da: Kdor zna en takole težak komad zaigrati v "nulo", bi z lahkoto zaigral večino Slakovih melodij - tudi z dušo in mehom, tako, da lahko z veseljem poješ zraven, se jokaš, smeješ ali pa samo poslušaš !

Obratno je najbrž precej težje. Na velikih tekmovanjih je treba pač igrati zahtevne skladbe, če hočeš dobiti dobro oceno. Če boš zaigral še tako dobo le recimo Kaj mi nuca planinca (s srcem, mehom, dinamiko, pravilnim ritmom z dušo.....) ne boš prišel daleč! Žalje tako
Lep pozdrav, Aco51!

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: Postojna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 09.07.2009, 17:08

Res je, a je vse skupaj precej na silo zaigrano. Ne pride samo od sebe.
Mihelič, Slak, Avsenik, Delčnjak in podobni so sami ustvarili glasbo, ki jo vsi samo posnemamo in skušamo še izboljšati. Nihče pa nima (tudi jaz ne - da ne bo kdo rekel: "pa ti kaj naredi!") več toliko te "duše" in občutka ter izvirnosti, da bi ustvarjal s svojim stilom in naredil nekaj kar bi ljudi pritegnilo.

Verjetno pa narobe razmišljam, ker se ne rodi vsak dan tak talent.
Slika

Mojster
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mojster » 09.07.2009, 17:40

Aco51 napisal/-a:
SwIfty napisal/-a:Zabijes si v glavo en tehnicni komad, ga dudlas in gulis eno leto, ampak res eno leto in pol se spravis na ljubecno ga v nulo odigras, vsi ploskajo, komisija buli - zmagal si, gremo pit! In kaj s tem dosezes? Kje je pa dusa glasbe ostala...ne duha in ne sluha...zzz :?: :!: :?

Jaz pa mislim da: Kdor zna en takole težak komad zaigrati v "nulo", bi z lahkoto zaigral večino Slakovih melodij - tudi z dušo in mehom, tako, da lahko z veseljem poješ zraven, se jokaš, smeješ ali pa samo poslušaš !

Obratno je najbrž precej težje. Na velikih tekmovanjih je treba pač igrati zahtevne skladbe, če hočeš dobiti dobro oceno. Če boš zaigral še tako dobo le recimo Kaj mi nuca planinca (s srcem, mehom, dinamiko, pravilnim ritmom z dušo.....) ne boš prišel daleč! Žalje tako

Aco51 tvoje misli so popolnoma na mestu in držijo kot pribite. Sem pa večkrat opazil, da razni mojstri, ki igrajo v različnih znanih in priznanih skupinah in so tako rekoč profesionalni harmonikarja imajo z določenimi skladbami kar težave. Ne vem ali je to posledica premalo vaje, slab dan ali kaj tretjega?

Ibanez RG
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ibanez RG » 09.07.2009, 19:27

Kaj je s tabo, @Bostjan? Sem morda koga uzalil? Jaz osebno sem ze 100000x povedal, da najraje igram stare Mihelice, Slake, Delcnjaka... Pac te ta prve ansamble in godce. Ne maram nekih bliskovito hitrih komadov ker je to meni "mimo". Verjamem, da se cisto vsak lahko nauci tako igrati kot Zvir, ce le ima voljo. Pa ni edini, ki zna igrat. Volja je kljuc do vsega. Jaz nimam volje tega igrat in to je to. Raje igram Pod Lipico Zeleno in poskusam ob tem cimbolj ujeti Slakov feeling igranja, kot pa da bi se udelezil dirke s kaksnim Denisovim komadom. No, ko smo pri Novatu; svoje komade igra the best, druge (priredbe ali coverje) pa tako zaigra, da ne vem na kaj zgleda. Enostavno grdo. Vse je zdrdrano.
Prisiljena dinamika? Med igranjem kar nenadoma in prevec utisa instrument in potem spet na ful potegne... Kolicino zajetega zraka je treba lepo in z obcutkom prilagajati. Poglej Mihelica na koncertu, s kaksnim zanosom in veseljem igra ta clovek. Neverjeten je. Popolna kontrola nad instrumentom. Ta model ne more igrat, ce se ne smeji. Vem, da ima zelo veliko kilometrine za sabo pa da sta mu trema in nesproscenost spanska vas, a na temu moramo graditi - ceprav igramo nekateri nekaj let (8). Neverjeten je Mihelic. Sproscenost, nasmeh, lagodnost, vse to mora spremljati godca.
Ljudje oz. poslusalci hitro opazijo trdoto in nesproscenost glasbenika, ki se odrazi v igranju. Na to moramo biti zelo pazljivi. Cimmanj je treba igrati na pamet. Vedno je treba imeti pred ocmi kaksnega glasbenika, ki je sproscen in s sirokim "nenarejenim" nasmehom seje veselje in ne napetost.
Harmonika Prostor C'F'B'

frikmusic
Mali godec
Mali godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frikmusic » 09.07.2009, 20:35

Tudi men ni všeč drkarija je pa res da je tudi tako igranje lahko zanimivo če ga harmonikaš oblada in seveda upošteva ritem, dinamiko, glasnost... itd. Seveda ne more bit tako igranje ceu večer lahko pa poživi sceno če je ob pravem času in nikakor predolgo ker pol je namen takega igranja splavu po vodi.Tako igranje sigurno zahteva veliko truda se ga naučiš ali pač ne, za igranje kot ga je igral Ausenik, Mihelič, Slak, Delčnjak pa je pomojem treba drugačna prirojena sposobnost. Sam pa od useh najbolj spoštujem Miheliča ki pa večina teh zgoraj napisanih vrlin ima. Še to Lupinc sigurno ištrument kot tak oblada do potankosti in mislim da mu šele sedaj prihajajo (blizu) nekateri mlajši harmonikaši samo duše je pa v njegovih komadih dosti manj kot pa komadih Miheliča in nekaterih drugih zgoraj naštetih .
Mihelič je car

www.promobile.si

joc
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a joc » 09.07.2009, 20:59

Boštjan! Nevem zakaj si Primoža postavil v temo, če ne preneseš nobene kritike.
Kar se tiče posnetkov. Odigrano v nulo tako kot se spodobi za na tekmovanje (brez srca in samega sebe).
Bi pa zelo rad slišal kakšen posnetek iz kakšne zabave, tam kjer je (če je kje) zaigral kakšno bol spevno melodijo, tako, ki pride sama od sebe pa, da ga vidmo.
Aja pa še tole bi dodal. Ni težko biti virtuoz na treh durih s parimi poltoni, večji problem nastane takrat, ko imaš enkrat na inštrumentu vseh dvanajst durov (da ne bo pomote tudi sam igram frajtonerco).

Pa brez zamere. Tako je pač moje mnenje.

alesni10
Začetnik
Začetnik
Kraj: Razbor (blizu SG)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a alesni10 » 09.07.2009, 22:41

Ibanez RG napisal/-a:Kaj je s tabo, @Bostjan? Sem morda koga uzalil? Jaz osebno sem ze 100000x povedal, da najraje igram stare Mihelice, Slake, Delcnjaka... Pac te ta prve ansamble in godce. Ne maram nekih bliskovito hitrih komadov ker je to meni "mimo". Verjamem, da se cisto vsak lahko nauci tako igrati kot Zvir, ce le ima voljo. Pa ni edini, ki zna igrat. Volja je kljuc do vsega. Jaz nimam volje tega igrat in to je to. Raje igram Pod Lipico Zeleno in poskusam ob tem cimbolj ujeti Slakov feeling igranja, kot pa da bi se udelezil dirke s kaksnim Denisovim komadom. No, ko smo pri Novatu; svoje komade igra the best, druge (priredbe ali coverje) pa tako zaigra, da ne vem na kaj zgleda. Enostavno grdo. Vse je zdrdrano.
Prisiljena dinamika? Med igranjem kar nenadoma in prevec utisa instrument in potem spet na ful potegne... Kolicino zajetega zraka je treba lepo in z obcutkom prilagajati. Poglej Mihelica na koncertu, s kaksnim zanosom in veseljem igra ta clovek. Neverjeten je. Popolna kontrola nad instrumentom. Ta model ne more igrat, ce se ne smeji. Vem, da ima zelo veliko kilometrine za sabo pa da sta mu trema in nesproscenost spanska vas, a na temu moramo graditi - ceprav igramo nekateri nekaj let (8). Neverjeten je Mihelic. Sproscenost, nasmeh, lagodnost, vse to mora spremljati godca.
Ljudje oz. poslusalci hitro opazijo trdoto in nesproscenost glasbenika, ki se odrazi v igranju. Na to moramo biti zelo pazljivi. Cimmanj je treba igrati na pamet. Vedno je treba imeti pred ocmi kaksnega glasbenika, ki je sproscen in s sirokim "nenarejenim" nasmehom seje veselje in ne napetost.

SE PODPIŠEM:D Odlično napisano :wink:
SLAKZUPAN (B-Es-As) ZAKOOON!!!
Najbolš harmonka!!!!

SwIfty
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a SwIfty » 10.07.2009, 08:42

Aco51 napisal/-a:

Na ljubecni se je ze z "Nunco planinco" zmagalo, ce si le ucenec od enega v komisiji. :D :D :D

Le malce povprasaj. :lol:

janko
Začetnik
Začetnik
Kraj: Škocjan
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 10.07.2009, 22:48

NI čist tako ne;D
Muzikantje veseljaki smo,..

FrEaK
Večji godec
Večji godec
Kraj: Breg - Omre
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a FrEaK » 10.07.2009, 22:48

Niti ne... Če že tak gledaš... Če neveš komada za Ljubečno že prej...nimaš časa 1 leto vadit...Kvečjemu 3 mesce :D
Žveglič C-F-B, 2009

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost