Igram.si Igram.si

Klemen Rošer

brankoharmonikar
Začetnik
Začetnik

Klemen Rošer

OdgovorNapisal/-a brankoharmonikar » 25.01.2009, 13:50

Tudi o njem še nisem kaj zasledil.

Men se zdi dobesedno CAR. Poglejte posnetke na youtube.
MUZIKA............ZAKON!!!

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kraj: lepota slovenskih goric SVETA TROJICA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 25.01.2009, 13:58

pomojem je dosti bolši od denisa novata ker nima tak vzkičene muzike in tolko dodatkov ki nespadajo v skladbo sicer pa ma tut veliko bolšo izvedbo vsake skladbe in igra v nekem normalnem tempu ne pa novato ko vsako skladbo pospeši tako da brezveze
moje mnenje
saj veste da tapravi je ton ko vreže jo bariton

tbutinar
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a tbutinar » 25.01.2009, 14:00

Meni je mentor in morem vam povedat da je ful dober učitelj ter pri njemu se veliko naučiš ne samo prstne tehnike, dinamike ......

Klemen zame si car ter upam da bom gdaj igral tako kot ti!!!!!!!!!!!!

geconja
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a geconja » 25.01.2009, 14:57

klemen94 napisal/-a:pomojem je dosti bolši od denisa novata ker nima tak vzkičene muzike in tolko dodatkov ki nespadajo v skladbo sicer pa ma tut veliko bolšo izvedbo vsake skladbe in igra v nekem normalnem tempu ne pa novato ko vsako skladbo pospeši tako da brezveze
moje mnenje

Novato to dela predvsem takrat, ko nastopi niso javni in več ali manj improvizira. Na pomembnejših nastopih pa da precej poudarka na ritmu in dinamiki. Moram pa povedati da se sicer tudi meni to "izživljanje nad harmoniko" ne preveč dopade.

LP
Žveglič CFB 2009

Jordan
Moderator
Moderator
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Jordan » 25.01.2009, 15:06

To, da je boljši kot Novato se ne morem strinjati...

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kraj: lepota slovenskih goric SVETA TROJICA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 25.01.2009, 15:21

Jordan napisal/-a:To, da je boljši kot Novato se ne morem strinjati...

to je spet mnenje vsakiga posameznika ane ...
saj veste da tapravi je ton ko vreže jo bariton

Jordan
Moderator
Moderator
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Jordan » 25.01.2009, 15:27

Res je, če ne drugače ima Novato le naziv absolutnega svetovnega prvaka, Rošer pa samo evropskega :wink:

geconja
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a geconja » 25.01.2009, 19:51

Jordan napisal/-a:Res je, če ne drugače ima Novato le naziv absolutnega svetovnega prvaka, Rošer pa samo evropskega :wink:

Upam, da je bilo to mišljeno le sarkastično :D
Vsi vemo seveda, da je središče diatonične harmonike in najboljših harmonikarjev prav v Evropi :P
Žveglič CFB 2009

Marko

OdgovorNapisal/-a Marko » 25.01.2009, 20:08

geconja napisal/-a:
Jordan napisal/-a:Res je, če ne drugače ima Novato le naziv absolutnega svetovnega prvaka, Rošer pa samo evropskega :wink:

Upam, da je bilo to mišljeno le sarkastično :D
Vsi vemo seveda, da je središče diatonične harmonike in najboljših harmonikarjev prav v Evropi :P

Natančneje v Ljubečni!

janko
Začetnik
Začetnik
Kraj: Škocjan
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 25.01.2009, 23:17

Marko napisal/-a:Natančneje v Ljubečni!

U potem sem pa jst tuki nekje zravn:)
Muzikantje veseljaki smo,..

Marko

OdgovorNapisal/-a Marko » 26.01.2009, 00:02

janko napisal/-a:
Marko napisal/-a:Natančneje v Ljubečni!

U potem sem pa jst tuki nekje zravn:)

Ljubečna je le tekmovanje v nekem drugem(slovenskem) duhu kot tista evropska in svetovna, ki nipso vse skuaj vredna nič! Vsi poznani "svetovni" in "evropski" prvaki so vsi veseli, ko pridejo pa na ljubečno pa propadejo v momentu(ne vsi, večina pa), ker znajo seveda odšpilat npr. zirkus renz in mislijo da bodo osvojil ne vem kaj, na tekmovanju s slovensko narodno oz. ljudsko tradicijo... Ker jim pač to ne uspe se raje zatekajo na "svetovna" prvenstva, kjer so edini kvalitetni udeleženci Slovenci pa še nekaj dobrih italjanov se najde...

brankoharmonikar
Začetnik
Začetnik

Klemen Rošer

OdgovorNapisal/-a brankoharmonikar » 26.01.2009, 07:03

Klemen Rošer je prav tako prejel več zlatih plaket Zlate harmonike Ljubečne, in tudi na svetovnem prvenstvu je prejel prvo mesto!

Naredu je ogromno za svoja leta (posnel 2 svoja cd-ja, na keterih je čez dvajset njegovih avtorskih skladb)...mam oba.

Pri dvajsetih letih ne Novato, ne kdo drug po moje ni biv tuk uspešn ko pa Rošer.

...samo mnenje.

geconja
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a geconja » 26.01.2009, 15:05

Vsekakor vsa čast vsem svetovnim, evropskim prvakom ter dobitnikom kakršnihkoli nagrad v Ljubečni. Sam menim, da le tekmovanja niso merilo za to, kdo zna igrati in kdo ne... Poznam mnogo vrhunskih harmonikarjev, ki niso hodili po nobenih tekmovanjih a bi tam premagali marsikaterega udeleženca, če ne celo zmagovalca. Seveda pa sam nimam nič proti harmonikarskim tekmovanjem! Če je nekomu to v veselje in so mu nagrade dodatna vzpodbuda ga pri tem povsem podpiram...
Žveglič CFB 2009

brankoharmonikar
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a brankoharmonikar » 26.01.2009, 15:17

geconja napisal/-a:Vsekakor vsa čast vsem svetovnim, evropskim prvakom ter dobitnikom kakršnihkoli nagrad v Ljubečni. Sam menim, da le tekmovanja niso merilo za to, kdo zna igrati in kdo ne... Poznam mnogo vrhunskih harmonikarjev, ki niso hodili po nobenih tekmovanjih a bi tam premagali marsikaterega udeleženca, če ne celo zmagovalca. Seveda pa sam nimam nič proti harmonikarskim tekmovanjem! Če je nekomu to v veselje in so mu nagrade dodatna vzpodbuda ga pri tem povsem podpiram...

Absolutno se strinjam s tole trditvijo....nikakor niso merila razni nazivi. So pa redki tisti ki znajo glasbo ne le izvajat ampak tudi nadit. In takšne, ki glasbo skladajo in dosegajo svoj stil, js cenim.

Kiki
Moderator
Moderator
Kraj: VELENJE-Vinska Gora

OdgovorNapisal/-a Kiki » 26.01.2009, 16:49

geconja napisal/-a:Vsekakor vsa čast vsem svetovnim, evropskim prvakom ter dobitnikom kakršnihkoli nagrad v Ljubečni. Sam menim, da le tekmovanja niso merilo za to, kdo zna igrati in kdo ne... Poznam mnogo vrhunskih harmonikarjev, ki niso hodili po nobenih tekmovanjih a bi tam premagali marsikaterega udeleženca, če ne celo zmagovalca. Seveda pa sam nimam nič proti harmonikarskim tekmovanjem! Če je nekomu to v veselje in so mu nagrade dodatna vzpodbuda ga pri tem povsem podpiram...

Prebral si mi misli... Sem pred dnevi to želel napisati! hehe

Drugače pravi harmonikaš je zame tisti, ki bo vsaj malo zaigral ali spremljal določen komad, pa čeprav ga nikdar ni igral! Merila v tekmovanjih pa so malo drugačna! Seveda pa podpiram tekmovanja! Še bolj pa dobre muzikante! ;) Hehe
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

florimeister
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a florimeister » 26.01.2009, 20:54

ste se kr razgovoril vidim :) Klemen Rošer se je začel najprej učit klavirsko harmoniko kolikor jaz vem, šele kasneje je prešel na diatonično... Učil se je pa pri Franciju Falantu (učenec od Robija Zupana), tako da ne more bit slab, vsak takšen mojster ima nek svoj stil igranja, drugače pa glede svetovnih pa evropskih prevenstev, koliko jaz vem in kolikor sem jaz slišal, je na evropskem prvenstvu veliko težje biti prvak kot na svetovnem! drugače so pa tudi pomembne kategorije, pa sem tut slišal da je ta kategorija v kateri igra Rošer najtežja... mislim da od 15-25 let... tudi moj učitelj je bil 2x absolutni evropski prvak iz Atimisa.... se je pa tut učil pri Robertu Zupanu... tk da... ne vem... vsak ima svoje mnenje

brankoharmonikar
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a brankoharmonikar » 27.01.2009, 11:18

ja v Ljubečni je biv večkrat zlat v tej kategoriji....na Evropskem pa je biv Absolutni prvak(prvi med vsemi). Tudi sam sem se pogovarjal z Falantom. na svetovnem prvenstvu se udeležuje vsega skupaj okoli 40harmonikarjev, na evropskem pa okoli 100. Ka pa vem...

No ampak js nisem začel te teme zaradi tekmovanj (ker mi nazivi niti niso tako pomembni).

Meni je všeč njegova glasba.

Ste že mogoče slišali kaj posnetkov od ROŠERJA?

Marko

OdgovorNapisal/-a Marko » 27.01.2009, 12:59

jp je bil na ljubečni, to sm dal primer tako na splošno ne za koga konkretno :D drugače njegov stil igranja mi je zelo všeč..

franček
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a franček » 27.01.2009, 15:26

Klemen Rošer...slišu sm, da bo zdj tretji CD z večjo studijsko zasedbo snemov...bobni, violine, klasična kitara. Tk se mal govori. Baje ma že velik skladb za nov CD. Prva dva sta bla v trio.

Ja idej ma res zelo velik, pa skladbe mi delujejo take originalne (svoje vrstne), pa tehnično zelo dobr špila. Neki skladb mam od njega.

Super. Se mi zdi da res velik dela na nekmu navmu stilu igranja. Določene skladbe so zelo originalne.
Zadnjič spremenil franček, dne 02.03.2009, 13:18, skupaj popravljeno 1 krat.

Bitenc_p

OdgovorNapisal/-a Bitenc_p » 19.02.2009, 00:00

klemen94 napisal/-a:pomojem je dosti bolši od denisa novata ker nima tak vzkičene muzike in tolko dodatkov ki nespadajo v skladbo sicer pa ma tut veliko bolšo izvedbo vsake skladbe in igra v nekem normalnem tempu ne pa novato ko vsako skladbo pospeši tako da brezveze
moje mnenje

http://www.youtube.com/watch?v=4Hg_lTiWAFU. Sej mogoč res res kakšen del hitr odšpila,sam tehnika pa odigrano je pa še vse tk ko more bit, vsaj men se tk zdi. Drugač pa Rošerja ne poznam zlo, sam mislim da je Novato še zmeri car!!!

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost