Igram.si Igram.si

Cene ansamblov in posameznikov?

attilaz
Večji godec
Večji godec
Kraj: SLO
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a attilaz » 23.05.2009, 13:45

Muzikanti špilamo ljudem, špilat jim je pa treba tist ko oni hočejo. zato bomo še vedno špilali avsenika, slaka, miheliča, modrijane.... ni važno. tist ko bo sam svoje komade špilu bo pogorel. oz. folk ga ne bo šmerglu. tud men niso nekateri zabavni komadi glih pri srcu (govorim za nekatere jugo jajce), nekateri ljudje jih hočejop, zao jih tud špilamo.

drgač pa kar se teme tiče...cene ansamblov...ka js vem. kontaktirejte jih:)
...

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 29.05.2009, 21:03

Mene pa zanima, koliko sami računate na kakih igranjih, npr.: porokah? Ali imate kak kriterij (koliko ur igrate, število skladb, itd.) ali kar rečete, dajte kolikor mislite, da si zaslužim?
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

Jordan
Moderator
Moderator
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Jordan » 29.05.2009, 21:16

Hja, odvisno od človeka, ponavadi nekje od 8 do 2 zjutraj 80€.Premalo :!:

Robi
Mali godec
Mali godec
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Robi » 29.05.2009, 22:10

Jst kar rečm, naj mi dajo kolikor želijo :)
Čeprav imam rajši "folk za fešto" kot pa dobro plačilo :wink: :lol:

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 29.05.2009, 22:21

Robi napisal/-a:Čeprav imam rajši "folk za fešto" kot pa dobro plačilo :wink: :lol:

Seveda, bolj zanimivo je igrati nekomu, ki te dejansko posluša in tudi pozna kak komad ter da se zapoje zraven. Ne pa, da ti stojiš tam pa se trudiš in igraš, drugim pa se vsem jebe, če v celem dnevu zašpilaš 50x Mi se mamo radi ali pa vsakič zaigraš drug komad.
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

martini

Re: Cene ansamblov in posameznikov?

OdgovorNapisal/-a martini » 30.05.2009, 19:54

Mojster napisal/-a:Tej temi bi lahko rekli tudi JAVNA TAJNA ... Cene niso neka velika skrivnost, pa vendar je okoli tega precej manipulacije in prekrivanja dejanskega stanja. Poleg znanega imena in priljubljenosti ansambla je po mojem mnenju zelo važno tudi iz katerega predela Slovenije izhaja skupina in kakšna je tam lojalna ali nelojalna konkurenca.
Recimo na Štajerskem koncu zelo težko dobi človek izpod 200 € kakšen duet (sintič in kitara - oprostite ampak na te sem alergičen, ki se švercajo in na veliko kasirajo), na Koroškem koncu pa menda takšna zasedba komaj presega 100 €? Veliko skupinam prireditelji precej zbijejo ceno in potem recimo namesto za 800 € špilajo za kakšno polovičko tega zneska ali še pa manj. In na koncu pade dogovor v smislu "to da vam igramo za takšno smešno ceno gremo samo vam na roke, prosimo res ne povejte nikomur dalje", ker bo konkurenca jezna ipd.

Kljub temu, pa mislim, da določene skupine pretiravajo z izredno visokimi cenami in na dolgi rok se jim to prav gotovo maščuje.

Pozdravljen mojster - po prebranem sodeč ti kaj veliko ne nastopaš, oziroma sploh ne nastopaš,ne vem če sploh znaš igrati kakšen inštrument. Zdi se mi da dobro glasbo bolj ocenjuješ na število članov.Ocenjuj če že ocenjuješ posameznika v določeni zasedbi-dobiš zelo različne rezultate.Ceno si vsak postavlja sam, glede na to koliko ponudb ima za nastop. Če imaš veliko ponudb, verjetno imaš tudi ceno malo višjo. Praviš da si elergičen na duete in takim podobnim, in da si ne zaslužijo več kot 200 evrov(g. torbar). A si se mogoče vprašal ker jih je manj če morajo zato več truda vložit če hočejo imeti nastope.In koliko raznoraznih reči potrebuješ za resen nastop. Od ozvočenja,inštrumentov,kablov,mikrofonov,daljincev,itd..in na koncu vzdrževanje. Jaz če grem igrat (sam) računam 200 evrov, na špilu pa imam v večini primerov v zaprtih prostorih za 23000 do 30000 evrov opreme. odvisno od priložnosti, velikosti prostora,števila ljudi. In ne mislite si da si dober muzikant če znaš dobro igrati inštrument, dober muzikant mora znat veliko več kot le igrat. In še to-veliko težje je biti na odru sam kot v številčni zasedbi. Vprašaj se a raje plačaš tri slabe npr.100evrov, ali raje plačaš enega zelo dobrega 120 evrov.Ali v družbi raje zapoješ sam ali če vas zapoje več. To je le za primer. Imaš raje tri Damjane Murkote, ali enega Ota Pestnerja. Je pa res da veliko posameznikov ali duetov igra na midi file-e. Večje skupine v narodnozabavni glazbi nažalost igrajo "zabavno glazbo" ravno tako(le da so kitarist in basist v živo).Med njimi skoraj vsi, ki ste jih omenjali. Brez zamere, vsak ima svoj pogled na to, jaz igram sam in v zasedbi enajsto leto, in niti približno ni tako lahko kot se na prvi pogled zdi. Spoštujem pa vse;slabe in dobre če vidim da se trudi na svojem nastopu.Najlažje med nastopi pa je odigrati veselico,vsaj po mojih izkušnjah; pa si tu še najbolje plačan.Za veselico je boljše vzeti dober narodnozabavni bend(modrijani..... )čeprav več stane,za obletnice,poroke in takšne priložnosti pa duet ali trio z dobrim programom. Lp

piko18
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a piko18 » 17.08.2011, 20:39

ansambel zajc računa 400 eu so mi igral na fešti do onemoglosti dva člana sta vnuka nika zajca tko da mata to vkrvi zelo ugodna cena pa odlična muzka

bojan43
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a bojan43 » 17.08.2011, 21:35

piko18 napisal/-a:ansambel zajc računa 400 eu so mi igral na fešti do onemoglosti dva člana sta vnuka nika zajca tko da mata to vkrvi zelo ugodna cena pa odlična muzka

Super reklama, cenita se pa ne ravno! :?
Rutar BEsAs
Hohner Atlantic

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 18.08.2011, 14:19

Ta vikend sem bil na nekem krajevnem prazniku kjer so igrali Mambo Kingsi zato me zanima njihova cena če kdo ve?
Sicer se mi niso nikakor dopadli!Zakaj? So v 4rih(bas,kitara,bobni,klaviature) in edini inštrument, ki igram v živo je kitara!Drugo vse play back!
Moram pa reči, da je bilo veliko ljudi!Zakaj zaradi njihovega imena?Mislim, da zaradi njihovega izvajanja glasbe(mislim, da to sploh ne briga nobenega) ne bi bilo toliko ljudi.
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

Admin
Administrator
Administrator

OdgovorNapisal/-a Admin » 18.08.2011, 14:35

mckmck napisal/-a: So v 4rih(bas,kitara,bobni,klaviature) in edini inštrument, ki igram v živo je kitara!Drugo vse play back!

Zato pa se držiš oberkrajna! :)

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 18.08.2011, 14:37

Admin napisal/-a:
mckmck napisal/-a: So v 4rih(bas,kitara,bobni,klaviature) in edini inštrument, ki igram v živo je kitara!Drugo vse play back!

Zato pa se držiš oberkrajna! :)

Pa še res je:)
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

Mojster
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mojster » 22.08.2011, 19:55

martini napisal/-a:
Mojster napisal/-a:Tej temi bi lahko rekli tudi JAVNA TAJNA ... Cene niso neka velika skrivnost, pa vendar je okoli tega precej manipulacije in prekrivanja dejanskega stanja. Poleg znanega imena in priljubljenosti ansambla je po mojem mnenju zelo važno tudi iz katerega predela Slovenije izhaja skupina in kakšna je tam lojalna ali nelojalna konkurenca.
Recimo na Štajerskem koncu zelo težko dobi človek izpod 200 € kakšen duet (sintič in kitara - oprostite ampak na te sem alergičen, ki se švercajo in na veliko kasirajo), na Koroškem koncu pa menda takšna zasedba komaj presega 100 €? Veliko skupinam prireditelji precej zbijejo ceno in potem recimo namesto za 800 € špilajo za kakšno polovičko tega zneska ali še pa manj. In na koncu pade dogovor v smislu "to da vam igramo za takšno smešno ceno gremo samo vam na roke, prosimo res ne povejte nikomur dalje", ker bo konkurenca jezna ipd.

Kljub temu, pa mislim, da določene skupine pretiravajo z izredno visokimi cenami in na dolgi rok se jim to prav gotovo maščuje.

Pozdravljen mojster - po prebranem sodeč ti kaj veliko ne nastopaš, oziroma sploh ne nastopaš,ne vem če sploh znaš igrati kakšen inštrument. Zdi se mi da dobro glasbo bolj ocenjuješ na število članov.Ocenjuj če že ocenjuješ posameznika v določeni zasedbi-dobiš zelo različne rezultate.Ceno si vsak postavlja sam, glede na to koliko ponudb ima za nastop. Če imaš veliko ponudb, verjetno imaš tudi ceno malo višjo. Praviš da si elergičen na duete in takim podobnim, in da si ne zaslužijo več kot 200 evrov(g. torbar). A si se mogoče vprašal ker jih je manj če morajo zato več truda vložit če hočejo imeti nastope.In koliko raznoraznih reči potrebuješ za resen nastop. Od ozvočenja,inštrumentov,kablov,mikrofonov,daljincev,itd..in na koncu vzdrževanje. Jaz če grem igrat (sam) računam 200 evrov, na špilu pa imam v večini primerov v zaprtih prostorih za 23000 do 30000 evrov opreme. odvisno od priložnosti, velikosti prostora,števila ljudi. In ne mislite si da si dober muzikant če znaš dobro igrati inštrument, dober muzikant mora znat veliko več kot le igrat. In še to-veliko težje je biti na odru sam kot v številčni zasedbi. Vprašaj se a raje plačaš tri slabe npr.100evrov, ali raje plačaš enega zelo dobrega 120 evrov.Ali v družbi raje zapoješ sam ali če vas zapoje več. To je le za primer. Imaš raje tri Damjane Murkote, ali enega Ota Pestnerja. Je pa res da veliko posameznikov ali duetov igra na midi file-e. Večje skupine v narodnozabavni glazbi nažalost igrajo "zabavno glazbo" ravno tako(le da so kitarist in basist v živo).Med njimi skoraj vsi, ki ste jih omenjali. Brez zamere, vsak ima svoj pogled na to, jaz igram sam in v zasedbi enajsto leto, in niti približno ni tako lahko kot se na prvi pogled zdi. Spoštujem pa vse;slabe in dobre če vidim da se trudi na svojem nastopu.Najlažje med nastopi pa je odigrati veselico,vsaj po mojih izkušnjah; pa si tu še najbolje plačan.Za veselico je boljše vzeti dober narodnozabavni bend(modrijani..... )čeprav več stane,za obletnice,poroke in takšne priložnosti pa duet ali trio z dobrim programom. Lp

Ne rečem, da nimaš nekaterih stvari prav. Pa vendar, čez akustične instrumente ga ni. In večje, ko je št. glasbenikov v zasedbi težje je uskladiti vse skupaj. Kar sem pa dobesedno mislil "švercanje" je pa dejstvo, da lahko pri sintiču razturiš publiko z izjemno dolgo rudno na playback.

2wheeler4ever
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a 2wheeler4ever » 26.09.2011, 18:20

Kolk je pa računal Ansambel Braneta Klavžarja, ko je še nastopal?

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost