Igram.si Igram.si

Turbo glasba na evroviziji??!

Bi bila turbo glasba uspešna na EVROVIZIJI?

zmagala bi
8
18%
prišla bi vsaj v finale
24
55%
še Žaneja Dežan bi bila boljša
5
11%
me ne zanima
7
16%

Skupaj glasov: 44

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 10.11.2007, 09:59

Jaz sem samo povedal moje mnenje in moj okus, in ne neko splošno veljavno teorijo. Poznam Avsenikove trio komade, tudi sam jih igram, vendar pa zame nekako to ni to. Izjema je pri meni samo skladba Po trgatvi.
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 10.11.2007, 11:18

Zelo drzno je izjaviti, da skladbe Slavka Avsneika - posnete v triu - ne spadajo v kategorijo "to je to".
Ampak, ker ima vsak pravico do svojega mnenja, je tudi tvoje lahko mirodajno, ki ga je treba seveda spostovati. Ce pa si odgovarjel meni, pa si stvari gledal punktualno in ne celostno, tako da sem verjetno tvoj odgovor tudi popolnoma napak razumel.

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 10.11.2007, 11:33

Velika razlika je tudi v tem, ali je posneta samo ena harmonika (npr. star posnetek Skozi vas): ta se mi osebno ne dopade preveč, kar pa še ne pomeni, da skladba ni dobra(v kvintet izvedbi je to čisto nekaj drugega), ali sta posneti dve ali več harmonik (Pri sosedovih na obisku). To je druga.
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 10.11.2007, 14:27

dva primera: ansambel franca žerdonerja ko ima klavirsko harmoniko in štiriglasno petje.men se njihov trio zelo slab. pa dejstvo je to da gospod žerdoner ima perfektne prijeme, sam ne paše zravn. frajtonarca pa nima tistga zvoka za kvintet kot klavirka in se seweda ne čuje najbolš npr. ansambel cvet

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 10.11.2007, 15:08

To sem hotel izrazit, pa nisem našel pravih besed ob pravem času. :wink:

odlično tole napisano jurkl :wink:

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 10.11.2007, 15:09

Prosim poslusajte Miheliceve posnetke v kvintetu z diatonicno. Sound je drugacen, na noben nacin pa slabsi od sounda s klavirsko harmoniko.

Gospod Zerdoner je sicer velik muzik in zelo dober harmonikar, na zalost pa so ljudje s katerimi sedaj sodeluje, veliko slabsi od njega, tako da primerjava ni mirodajna. Sploh intonacija pevcev je zelo slaba.

Kaj pa Rudi Bardorfer in Kvartet Do? Perfekten pevski kvartet in trio s klavirsko harmoniko - odlicna glasba.

Da pa ansambel Cvet ne zveni najbolje, pa ni kriva uporaba diatonicne harmonike, ampak par drugih faktorjev, ki nizajo kvaliteto.

Pomembno je samo, kako se igra!!! Neglede na instrument.

PS: Ce omenjate sklabse posnetke kot vase protiargumente, potem sploh ne moremo debatirati - saj je slabse vedno slabse od boljsega ;)
Zadnjič spremenil Potocnik, dne 10.11.2007, 15:12, skupaj popravljeno 1 krat.

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 10.11.2007, 15:10

Tu je veliko odvisno tudi od okusa :wink:

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 10.11.2007, 15:17

Seveda je odvisno od okusa. Ampak ne morem se znebiti obcutka, da sodimo prevec stereotipno. Na cele forumu to opazam, zato poskusam vedno najti (no skoraj vedno) najbolj nevtralno stalisce.
Ampak vseeno se ne dam;) Ce je dobro odigrano, ni pomembno na kateri instrumenr!

jakajaka
Začetnik
Začetnik
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jakajaka » 10.11.2007, 15:45

Turbofolk je za na turboveselice, za evrovizijo pa mora biti popevka, ne??
Ne zbujaj me pred 12:00!

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 10.11.2007, 16:39

Potocnik napisal/-a:Seveda je odvisno od okusa. Ampak ne morem se znebiti obcutka, da sodimo prevec stereotipno. Na cele forumu to opazam, zato poskusam vedno najti (no skoraj vedno) najbolj nevtralno stalisce.
Ampak vseeno se ne dam;) Ce je dobro odigrano, ni pomembno na kateri instrumenr!

takle bom napisu ko reče lojze peterle: ostajam pri svojih besedah.
za mene lahka še newem kdo obvlada frajtonarco v nulo pa mi ne bo dober kvintet. isto za štirglasje plus klavirska!!!!

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 10.11.2007, 16:43

aja pa še neki! men je mihelič car, sam njegova kvintetovska oblika mi pa se ne zdi fajna. men s triom raztura, s kvintetom mi pa res se ne dopade. lp jurkl

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 10.11.2007, 17:33

takle bom napisu ko reče lojze peterle: ostajam pri svojih besedah.
za mene lahka še newem kdo obvlada frajtonarco v nulo pa mi ne bo dober kvintet. isto za štirglasje plus klavirska!!!!

Temu bi lahko rekli glasbena omejenost! To je tako, kot rece profesor kompozicije na AG...Naj bo se tako dobro odigrano ali napisano, narodnozabavna glasba je in ostaja nicvredna. In tudi on ostaja pri svojih besedah (recimo ze 40 let)! Kakor tudi ti! Na zalost!

Zapri oci in poslusaj glasbo!

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 10.11.2007, 17:51

Potocnik napisal/-a:Seveda je odvisno od okusa. Ampak ne morem se znebiti obcutka, da sodimo prevec stereotipno. Na cele forumu to opazam, zato poskusam vedno najti (no skoraj vedno) najbolj nevtralno stalisce.

To ti dam pa prav. :wink: :D Morda nas preveč tudi tišči občutek, ko nekaj slišimo v originalu na nek instrument zaigrano, potem smo tega navajeni in, ko nekdo zaigra na drug instrument se nam zdi nekako čudno.
:roll:

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 10.11.2007, 17:55

Hvala muzikant33!!!

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 10.11.2007, 18:27

poba brez komplimenta :D se strinjam, sam pač tak je an, na to sm se navadu in je to to!

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 10.11.2007, 19:55

jurkl poba brez komplimenta :D se strinjam, sam pač tak je an, na to sm se navadu in je to to

Mislim, da ni nobene potrebe po uporabi nepotrebnih nazivov, saj se ne poznava. Res je stara navada zelezna srajca, moc inteligentih ljudi pa je v tem, da svoja stalisca vedno preverjajo in jih tretirajo kriticno. Tudi na podrocju narodnozabavne glasbe.

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 10.11.2007, 20:14

jurkl napisal/-a:poba brez komplimenta :D se strinjam, sam pač tak je an, na to sm se navadu in je to to!

Ne rastrosaj svojega (ne)znanja o muziki preveč na široko, saj s tem škoduješ in smešiš le sebe - pa malo brzdaj se z izrazi (Tisti poba je bil res neprimeren)
Pozdrav Aco51

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 11.11.2007, 10:26

ka si grable pojedu??

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 18.11.2007, 19:50

Jst mislm d je zdej turbofolk glasba ena ki res naredi super vzdušje, ampak na kakšnih špilih po sloveniji, pa naj bo to primorska ali dolenjska regija v sloveniji! Drugače pa za evrovizijo res nebi! Ker ljudje te glasbe ne poznajo, ampak mogoče pa bi bil dober odziv ljudstva! :wink:

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 20.11.2007, 17:26

ja itak. pa sj se tak ve zako so angelsi pa atomiki uspeli. zard jošk pa mini kikllc. pa isto je pr alyi ona je tut sam zarad kopalk al kwa ma pa zarad skakaja po odru. pa ok to ni več ta muska, mal sm zašou

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost