Igram.si Igram.si

Turbo glasba na evroviziji??!

Bi bila turbo glasba uspešna na EVROVIZIJI?

zmagala bi
8
18%
prišla bi vsaj v finale
24
55%
še Žaneja Dežan bi bila boljša
5
11%
me ne zanima
7
16%

Skupaj glasov: 44

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 05.11.2007, 22:56

Pojdi v svet, pa vprašaj čigavo glasbo poznajo iz Slovenije: Avsenikovo ali od raznih Modrijanov, Spevov, Mladih dolenjcev....
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 06.11.2007, 13:46

muzikant33 napisal/-a:Pojdi v svet, pa vprašaj čigavo glasbo poznajo iz Slovenije: Avsenikovo ali od raznih Modrijanov, Spevov, Mladih dolenjcev....

bravo :D

cavly^^

OdgovorNapisal/-a cavly^^ » 06.11.2007, 22:41

To je zato ko so več po nemčiji nastopal o pa po sloveniji! ( ne mislim čist tko )

sicr pa nism reku da jih ne poznajo, reku sm da to zame ni domača muska... to je zame neki druzga.. to nastane domače ko je zaigrano na frajton.. res je da pravijo ni je veselice brez golice.. sam še zmeri.. jaz praivim da frajton je toliko bolsi in toliko svojerazredni da se noben Kvintet in nč na tem svet se ne more primerjat z Fleretom,Slakom,Miheličom,Modrijani,Mladi dolenjci itd...

varena
Večji godec
Večji godec
Kraj: gorenjska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a varena » 06.11.2007, 22:46

Mihelič je imel tudi kvintet !

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 06.11.2007, 22:47

To sem že omenil, da tako ali tako ne moreš primerjati trio in kvinteta, seveda pa je Avsenik bolj poznan, ker je imel zelo veliko igranja, od tega veliko v tujini. Le zakaj :roll: :?: :roll:
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

cavly^^

OdgovorNapisal/-a cavly^^ » 06.11.2007, 22:56

To nevem, je pa res da je veliko naredil za Slovenijo, sem ponosen na to, in hvalezen sem Avseniku in njegovemu ans. ,in tudi spostujem jih samo zame ni tiste prave "domače" muske brez frajtona!

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 07.11.2007, 01:32

cavly^^ napisal/-a:To je zato ko so več po nemčiji nastopal o pa po sloveniji! ( ne mislim čist tko )

sicr pa nism reku da jih ne poznajo, reku sm da to zame ni domača muska... to je zame neki druzga.. to nastane domače ko je zaigrano na frajton.. res je da pravijo ni je veselice brez golice.. sam še zmeri.. jaz praivim da frajton je toliko bolsi in toliko svojerazredni da se noben Kvintet in nč na tem svet se ne more primerjat z Fleretom,Slakom,Miheličom,Modrijani,Mladi dolenjci itd...

Se podpišem! Ni ga čez glasa od frajtona! Pa še golica je bolša na frajtonarci kot pa na klavirki. I´m with you cavly! :twisted: :twisted: :twisted:

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 07.11.2007, 14:29

Pa še golica je bolša na frajtonarci kot pa na klavirki. I´m with you cavly! :twisted: :twisted: :twisted:[/quote]

pomoj pa ne

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 07.11.2007, 14:35

Jurkl --> ne samo po tvoje :D :wink: Jaz pravim samo: kakor za koga :wink:

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 07.11.2007, 19:20

muzikant33 napisal/-a:Jurkl --> ne samo po tvoje :D :wink: Jaz pravim samo: kakor za koga :wink:

lej prijatu sj js sm napisu pomoj:D:D:D:

to se pravi da je sam za mene ane? kr če piše POMOJ - ne pomeni da js misim tuki notr koga drugga :D :) :) :)

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 07.11.2007, 19:29

Malo narobe sem se najbrž izrazil. Sicer se tudi meni ne sliši najbolje s frajtonerco :wink: :D

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 07.11.2007, 19:29

Tako plehka glasba, kot je turbo folk, nima kaj iskati na Evroviziji, ki je bila vsaj na zacetku misljena predvsem kot tekmovanje komponistov. Temu sedaj ni vec tako in tako lahko posledicno zmagujejo tudi skupine, ki vse dajo na atrakcijo in nic na glasbo.

Harmonika v turbofolk glasbi nima nobene pomembne vloge; prej bi lahko rekli, da je biti sramota harmonikar v takem bendu.

Mogoce se ena zanimivost:
Odlica glasbena skupina, ki se spogleduje s slovenskim soundom, GlobalKryner je ze bila z odlicno skladbo in izvedbo na evroviziji....pa ni prisla v finale.
Zadnjič spremenil Potocnik, dne 07.11.2007, 19:33, skupaj popravljeno 1 krat.

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 07.11.2007, 19:32

Se strinjam. :!: :!:

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 08.11.2007, 14:20

muzikant33 napisal/-a:Malo narobe sem se najbrž izrazil. Sicer se tudi meni ne sliši najbolje s frajtonerco :wink: :D

js kreten sm pa narobe razumeu
sorry:d

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 08.11.2007, 14:56

hehe, se zgodi :D :D

cavly^^

OdgovorNapisal/-a cavly^^ » 09.11.2007, 21:08

Jah nevem no.. drugače je slišat golico z trobentami al kaj so tisto( res je od trobilih imam celih nič pojma) kot pa samo na klavirko, meni osebno je frajtonarca boljša od klavirke ( tudi na klavirko se precej stvari lepo slisi...)

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 09.11.2007, 22:19

lej tak bom reku. ubistvu maš prav. pač frajtonerca je za našo slovensko musko, pa lepe zvoke ma pa super base. tak ko more bit---------> super štima, medtem ko klavirka je pa za šlagarje, dalmatinske,...

pri narodnozabavni pa seweda se nimata klavirka pa frajtonarca skor kaj primerjat. so določene prednosti pr klavirki, sam ok...

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 09.11.2007, 23:10

Res je. Klavirka sama po sebi zveni nekako nepopolno, najbrž zaradi šibkih basov, melodijski del je odličen(vsaj zame), frajtonarca pa je na primer v kvintetu zame čisto mimo, kot solističen instrument ali v triu pa spet boljša kot klavirka :wink:

seveda v nz glasbi :wink:

cavly^^

OdgovorNapisal/-a cavly^^ » 10.11.2007, 00:05

To je 100%. Klavirka se mnogo bolje slisi v kvintetu, vendar bas kitara, kitara,... tukaj pa mislim da lahk klavirka kar malce odpade.. du

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 10.11.2007, 09:12

Vsi imate prav...vendar pa stvari tako posplosujete, da iz tega nastajajo nesmisli. Recimo...klaviska harmonika v triu naj bi bila slabsa. Verjetno je temu tako samo zaradi dejstva, da je v Sloveniji zelo malo harmonikarjev, ki so sposobni kot solist v triu dostojno igrati s klavirsko harmoniko. Ampak poslusajte skladbe Slavka Avsenika v triu, pa bo vse jasno. Potem pa diatonicna harmonika v kvintetu...poslusajte kakseno Mihelicevo ali pa Staretovo skladbo. Mislim, da kljub diatonicni harmoniki kvintet odlicno funkcionira. Navsezadnje je se Avsenik pred kratkim napisal dva stiklca za diat. harmoniko in kvintet - ki sta prav tako super.

Pa se o soundu...tudi diatonicne harmonike zvenijo tako razlicno, da je tezko primerjati ze med samimi diat. harmonikami) kaj res zveni bolje. Ce ti je vsec zvok Zveglica, pac ne maras Lanzingerja, Kapsa... To pa je odlocilno za zven benda. In se bi lahko nastevali...

Torej, ce se dobro igra...je vsaka harmonika na pravem mestu v katerikoli zasedbi!!!

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov