Igram.si Igram.si

S katerim programom pisati tablature?

Vse o notah, tablaturah, učiteljih itd.
mckmck
Moderator
Moderator

S katerim programom pisati tablature?

OdgovorNapisal/-a mckmck » 16.11.2012, 13:23

Pozdravljeni

S katerim programom bi bilo dobro pisati tablature? Kakšno priporočilo?

Lp
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: S katerim programom pisati tablature?

OdgovorNapisal/-a urban » 17.11.2012, 11:25

Za note uporabljam od Gvoxa Encore, za same tablature pa kar Word (v dveh stolpcih, tipke in pa kam gre meh).

LP,
U.
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 17.11.2012, 12:29

urban napisal/-a:Za note uporabljam od Gvoxa Encore, za same tablature pa kar Word (v dveh stolpcih, tipke in pa kam gre meh).

LP,
U.

Ok hvala !
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

Steirische
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Steirische » 01.12.2012, 22:18

Zdravo!

Tudi sam sm že iskal program za pisanje tablatur, pa ga nisem našel. Tablature pa si preprosto moram napisat, saj me včasih kdo prosi za kak komad ali bi rad s kom izmenjal ali pa kakšen del pozabim in je dobro kam pogledat. Do sedaj sem si narisal tablature in si jih natisnil na A4. Potem je sledilo barvanje tipk in popravljanje napak, skratka precej dela.
Trenutno pa razvijam svoj program (študiram računalništvo) za pisanje tablatur. Sicer ni ne vem kaj, ampak količina dela bi se občutno zmanjša in bolj čitljivo bi bilo vse skupaj. Ko bo program končan (enkrat v prihodnjih mesecih), ga lahko delim tudi z ostalimi na forumu.

Ideje je pa naslednja: Program pokaže tablature, tako da uporabnik samo naklika prijeme (katere gumbe pritisniti). Ko so tablature končane (gumbi označeni), program ustvari JPG slike s tablaturami. Te si lahko potem natisnete. Vključiti nameravam še nekaj možnosti, da bo program mogoče prilagajati:
- zapis figur oz. basov, označevanje dela skladbe (kje se začne kateri del, kje je refren itd.)
- pisanje besedila skladbe
- shranjevanje podatkov o skladbi: tempo, originalna uglasitev itd.
- spreminjanje modela šablone: koliko dodatnih gumbov; gumbi A0, B0, C0 itd.
- predvajanje določenega prijema v izbrani uglasitvi (kot pomoč pri označevanju gumbov na šabloni)

Tako nekako sem si zamislil uporabo programa. Treba ga je samo še dokončat in spravit na forum.

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 02.12.2012, 07:40

Steirische napisal/-a:Zdravo!

Tudi sam sm že iskal program za pisanje tablatur, pa ga nisem našel. Tablature pa si preprosto moram napisat, saj me včasih kdo prosi za kak komad ali bi rad s kom izmenjal ali pa kakšen del pozabim in je dobro kam pogledat. Do sedaj sem si narisal tablature in si jih natisnil na A4. Potem je sledilo barvanje tipk in popravljanje napak, skratka precej dela.
Trenutno pa razvijam svoj program (študiram računalništvo) za pisanje tablatur. Sicer ni ne vem kaj, ampak količina dela bi se občutno zmanjša in bolj čitljivo bi bilo vse skupaj. Ko bo program končan (enkrat v prihodnjih mesecih), ga lahko delim tudi z ostalimi na forumu.

Ideje je pa naslednja: Program pokaže tablature, tako da uporabnik samo naklika prijeme (katere gumbe pritisniti). Ko so tablature končane (gumbi označeni), program ustvari JPG slike s tablaturami. Te si lahko potem natisnete. Vključiti nameravam še nekaj možnosti, da bo program mogoče prilagajati:
- zapis figur oz. basov, označevanje dela skladbe (kje se začne kateri del, kje je refren itd.)
- pisanje besedila skladbe
- shranjevanje podatkov o skladbi: tempo, originalna uglasitev itd.
- spreminjanje modela šablone: koliko dodatnih gumbov; gumbi A0, B0, C0 itd.
- predvajanje določenega prijema v izbrani uglasitvi (kot pomoč pri označevanju gumbov na šabloni)

Tako nekako sem si zamislil uporabo programa. Treba ga je samo še dokončat in spravit na forum.

Pohvalno! Bravo!
Delaš to za diplomsko ali pri programiranju?

Steirische
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Steirische » 02.12.2012, 11:12

Delam za svoje potrebe (dobri programi za izdelavo tablatur za diatonično harmoniko preprosto ne obstajajo, saj ta čudovit instrument v svetu ni tako razširjen), posledično pa se tudi kaj novega naučim. Verjamem, da bi še marsikdo potreboval kak urejavalnik za tablature, zato vse bolj razmišljam, da bi program spravil nekaj na forum. Moja diploma bo pa iz drugega področja.

guri
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a guri » 02.12.2012, 13:04

Steirische napisal/-a:Delam za svoje potrebe (dobri programi za izdelavo tablatur za diatonično harmoniko preprosto ne obstajajo, saj ta čudovit instrument v svetu ni tako razširjen), posledično pa se tudi kaj novega naučim. Verjamem, da bi še marsikdo potreboval kak urejavalnik za tablature, zato vse bolj razmišljam, da bi program spravil nekaj na forum. Moja diploma bo pa iz drugega področja.

marski kdo bi rad kupil takšen program tudi sam sem eden izmed teh, in glede nato da vem koliko znanja in dela je potrebno za izdelavo česa podobnega ti priporočam da program varnosto zakleneš preden ga nekje objaviš in lahko iz tega nekaj iztržiš, tako si boš vsaj nekako poplačal svoj trud. Jaz pe sem že eden teh ki se priporočam za nakup programa

lp

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost