Zakaj igrate harmoniko???

Vaški godec
Večji godec
Večji godec
Kraj: Velenje-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Vaški godec » 24.11.2006, 07:18

Mi plešemo lalalala ..............:))
Igraj z dušo

godčevka

OdgovorNapisal/-a godčevka » 24.11.2006, 08:13

.....cjeli dan i noč!

Jaz tudi ful rada plešem, ampak z mojim ni nič.....

Vaški godec
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Vaški godec » 24.11.2006, 09:39

Godčevka si boš pa dala duška na srečanju, enih par bo špilalo, drugi pa plesali kot zmešani...hehe
Igraj z dušo

godčevka

OdgovorNapisal/-a godčevka » 24.11.2006, 10:00

Zmenjeno! :P

Melodija

OdgovorNapisal/-a Melodija » 11.12.2006, 14:31

Želja po igranju je pri meni prišla relativno pozno, ker imam 26 let, igram pa Melodijo Mengeš, ki je stara 18 let (dobro ohranjena), 13 mesecev!

Stric, ki je edini od sorodnikov igral(še igra) harmoniko je bil verjetno največja inspiracija, zmeri je fešto nredu z igranjem harmonike, kar je potegnl za sabo (petje, ples, veliko dobre volje)!!!

Odločil sm se pa tako, da sm si reku "glej verjetno ni boljše fešte kot s harmoniko in flašo vina na mizi, zdej da bom čaku da bo kdo od mojih kolegov začel igrat in da bom posledično jest uživi v tem, se mi je zdel zelo neverjetno, zato sm si reku, da najboljš da jest probam, pa vidm če sm iz tapravga testa za harmoniko in na srečo sm!

Tko, da mi je po izrečeni želji po igranju harmonike, podaril stric Melodijo 4 vrstno, ki jo igram!

Harmonika ima tudi svoje slabosti saj basi niso takšni kot pri novejši 3 vrstni, kar me pri učenju (po terčnih lestvicah) na bas strani omejuje in tudi enega basa nimam, tako da ko bom zmogel si bom verjetno kupil eno, rabljeno Zupanco ali pa kakšno novo na obroke!

Gašper

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 11.12.2006, 19:24

Lep pozdrav,

Harmoniko sem si želel igrati že vse od kadar sm bil majhen. Pol sm pa na to mal pozabu. Zdej k sm pa star 16,sm pa sam našparou svoj denar za rabljeno Melodijo b-es-as, staro prbližn 22 let. Začel sm igrt septembra znam jih pa že kr neki, tut ene 2 slakove. :D :D

urban

Vaški godec
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Vaški godec » 12.12.2006, 10:07

Sj bo, zmeri več komadov boš znal...
Igraj z dušo

dolenka

OdgovorNapisal/-a dolenka » 12.12.2006, 10:11

sej se ne gre za to koliko jih znaš zaigrat,ampak da jih zaigraš s srcem in dušo,kot pravi vaški godec ... :wink: :D

Peter

OdgovorNapisal/-a Peter » 12.12.2006, 13:15

Najtežje je začet igrat pol je pa vsak dan bolš! Harmoniko sploh ne vem zakaj sm začel igrat pač sm se na busu odloču namest da bi se učil sociologijo! Sam mi do zdaj ni blo žal da sm se za to odloču, ker s tem nek narediš zase! Vse harmonikašice in harmonikaši gremo naprej pa nadaljujemo tradicijo Slaka, Miheliča in bratov Avsenik!
Naj z veseljem razteguje vsak svoj meh!

Vaški godec
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Vaški godec » 12.12.2006, 15:29

Lepo je videti, ko ta forum dobiva vedno nove in nove uporabnike in vesel sem, da nas tolk mladih igra harmoniko in širi to tradicijo naprej...
Vse čestitke frajtonerkam in frajtonerjem....
Igraj z dušo

vevo

OdgovorNapisal/-a vevo » 12.12.2006, 16:12

Jaz sem jo začel igrati čisto po naklučju.moj brat se jo je začel učiti pa je obupal,potem pa sem jaz poprijel za harmoniko in se začel učiti.

Jordan
Moderator
Moderator
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Jordan » 13.12.2006, 14:09

Js sm pa enkrat prsel s sole pa sm reku da bom spilal in sem cez en teden kupa harmonko in zacel spilat.
Pa se kar spilam. Frajtonarca rules!!! 8)

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 13.12.2006, 20:25

Js sm si frajtonar'co zaželel igrati nekje pri 7. - 8. letu starosti. Zaradi "nesporazumov" v družini, sem nato to željo opusti (se je skrila v notranjsot mene). Nato sem se pri 8. letu začel učiti syntheisez (pri privat učitelju), kjer sem se naučil note, ter sploh spoznal glasbeni svet. Zadnjo leto, torej lani, ko sem dopolnil 13 let, pa se je moja želja iz otroštva prebudila nazaj, zato sem letos septembra začel igrati frajtonar'co.

Moram vam povedati, da mi nikakor ni žal in da se je želja po igranju s tem samo okrepila, zato vsak dan ko pridem iz šole, komaj čaka, da lahko zagrabim frajton v roke in naredim muziko za naš blok (živim v bloku).

igram pa na KAPŠ C-F-B (novo)

Vaški godec
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Vaški godec » 14.12.2006, 08:09

Čestitke martin, važno je da nisi obupal. Pa sj če maš nekaj v srcu in ti ni bilo prej dano, sploh ni pomembno kdaj začneš. Ti pa si itak mlad in maš še dost časa. Drgač pa sm ti hotu povedat, da poznam ljudi, ki so začeli igrati harmoniko tudi pri 60. letu starosti, ker pač jim prej ni bilo dano, ali pa ni bilo denarja in zdj igrajo za svojo dušo in res jih spoštujem...
Drgač pa ti še maš ogromno časa, da se lahk popolnoma dobro naučiš igrat za v ansambel, pa še glasbeno podlago imaš... V glavnem vse možnosti so ti odprte, da nekoč postaneš in ustanoviš prepoznaven ansambel....
Igraj z dušo

dolenc

OdgovorNapisal/-a dolenc » 14.12.2006, 17:05

Ja to da v seb potlačiš je včasih bolje kot da imaš takoj vse pri roki ko hočeš. Sem včasih igral klavirko, hodu v glasbeno na vse kriple sem si želel da bi se naučil kakšne pesmi igrat, pa je bla do onemoglosti sama ritmična vaja,.... Sem potem pustil vseskupaj, in zdaj toliko bolj z voljo v roke mojo rutarco vzamem. Z to težavo da tudi živim v bloku in jo zaradi uvidevnosti ne morem igrati zvečer ali pa zjutraj, saj se sliši čez celo naselje. GROZA! Mislim groza, da je ne morem igrat takrat ko ti najbolj paše :)
Ima še kdo podobne "težave"?

matko
Začetnik
Začetnik
Kraj: Stolnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a matko » 14.12.2006, 18:58

Jaz sem pri 11-tih letih Miklavžu napisal, naj mi prosim prinese frajtonerco :) . Prej pa sem se kakšno leto ali dve učil igranja na eni zelo majhni klavirski harmoniki. Ne vem čisto točno, zakaj sem si sploh želel frajtonarce, ker v tistih časih narodno-zabavne glasbe sploh nisem poslušal (takrat sem bil, in še vedno sem, velik ljubitelj bendov kot so Guns 'n' Roses, Roxette, Jon Bon Jovi,...), je pa res, da imam tako glasbo v krvi, ker so moji sorodniki bratje Poljanšek, iz Ansambla bratov Poljanšek. :) No potem, ko mi je Miklavž res uresničil željo in mi je prinesel Kapševo frajtonerco, pa sem nanjo v enem letu zaigral le parkrat. Pač mislil sem, da to bom pa že sam pogruntal kako se igra, samo, ker temu ni bilo tako, sem potem iz razočaranja frajtonarco "obesil na klin". No, potem nam je pa ena prijateljica povedala, da se tudi njen sin uči igranja, in sicer pri Tinetu Lesjaku, na Ljubnem. In res sem se potem tudi sam začel učiti pri njem ter nato po približno treh letih presedlal na Denisa Novata. Zdaj igram frajtonerco že dobrih 11 let, če se le da vsaj nekajkrat na teden, a le bolj za sebe, za dušo, in skozi vsa ta leta mi je postala kakor voda. Upam, da mi bo zvesta spremljevalka še do konca življenja.

Vaški godec
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Vaški godec » 15.12.2006, 07:47

Super matko...Tud js sm eno leto hodil k Tinetu....Fajn možakar, naučil me je predvsem tiste ritmike in v njem sm vedno videl ta pravga muzikanta....:)
Igraj z dušo

SABLA
Začetnik
Začetnik
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a SABLA » 17.12.2006, 16:44

Uglavnm moja zgodba je pa taka. Moj dedek je bil vaški godec (zlo dobr), ati pa igra pri narodnozabavnem ansamblu Nagelj. Harmoniko se je začel učiti, ko je bil star približno 17 let, ansambel pa ustanovil, ko sem se jaz rodil. Vsa ta leta sem doma živel s harmoniko in me ni mikalo da bi igral, tudi ati me ni silil, kot nekateri očetje to počnejo. Raje sem poslušal rap, rock in podnobno. Potem je pa predlansko zimo padla ideja, da gremo "u maškare" pa d bom est špilu. Tkoj sm uzeu u roke harmoniko pa sm se ene par komadov nauču in od takrat igram harmoniko. Večina komadov mi pokaže fotr, sam se njemu vid d ni za take scene kot so učenje harmonike, ker nima živcev zato se večina komadov potrudim izpiliti do konca kar sam. Tako zdaj znam zaigrati kar nekaj znanih komadov. Ker stari nima časa da bi me učil sem mu rekel če bi lahko hodil h kakšnemu učitelju in tako po novemu letu začnem nadgrajevati svoje znanje in ga seveda izboljšati, pol pa vidmo akj prnese cajt. LP
Frajtonarca dela raztur

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: Postojna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 13.07.2009, 18:18

Jordan napisal/-a:Js sm pa enkrat prsel s sole pa sm reku da bom spilal in sem cez en teden kupa harmonko in zacel spilat.
Pa se kar spilam. Frajtonarca rules!!! 8)

Izredno zanimivo. Odromal sem na zadnjo stran foruma in sem na zadnji strani te teme našel ENAKEGA sebi! :lol:

No pa obudimo temo!

Moji prvi stiki s to vrsto glasbe so bili nekje leta 2000, če se ne motim, ko nam je akviziter prodal kaseto Ans. Franca Miheliča: Naših 20 let. Ampak me še ni navdušila za harmoniko niti za to glasbo. Samo poslušal sem jo včasih. Še najbolj se spominjam skladbe Lectovo srce. :)
Potem, čez nekaj let, pa sem slučajno dobil en CD z razno glasbo in sta bili na njem 2 Slakovi skladbi: Deželica sonca in grozdja in Ne gremo še domov. Ti 2 skladbi sem poslušal par dni konstantno. Potem sem še malo gledal po internetu kar sem našel. Predvsem so mi bile všeč slovenske narodne in nasploh ljudske. No, potem čez kak teden ali več je pa prinesel sošolec v šolo sicer klavirsko harmoniko in sem v roku enega tedna že dobil harmoniko. Najprej sem gledal ene češke harmonike Hlaviček za kakih 1000€ ( :lol: ), ker sploh nisem vedel popolnoma nič o tem 'biznisu'. Potem sem dobil Butolen harmoniko, ki je bila slaba po mnenju drugih in nato Končan.
Tako da, hvala Slak in Mihelič. :)

Harmoniko pa igram trenutno izključno za svoje veselje. Včasih mi je res izredno žal, da sem se sploh lotil tega hudičevega inštrumenta, ker ni nič slišat kakor bi jaz rad. :roll:
In najhuje je to, da nimam pojma kako to popravit. Niti sanja se mi ne.
Morda bom obiskal kakega učitelja za kako uro.
Morda se bo samo in nisem dovolj samozavesten.

Moja največja želja pa je imeti trio in ustvarjati skladbe po mojem okusu.

Ampak to je oddaljeno še svetlobna leta. Morda celo nedosegljivo, ker se še nisem ravno preizkusil v ustvarjanju skladb. Razen 1x po 3 mesecih igranja, se mi zdi. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=ksQcJ6n-mpU
Ne se smejat. Zdaj bi naredil verjetno kaj bolj umetniškega, ker sem spremenil mišljenje od takrat, če bi mi melodijo uspelo kupaj spraviti. :lol:

Če kdo v bližini Postojne igra kontrabas in kitaro, naj se mi javi. :) :)

Hvala, če si prebral do konca (kdorkoli že si). :)
Slika

Fraytonar
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Fraytonar » 13.07.2009, 20:38

....Pri 12 letih sem si za Božič zaželel frajtonarco...in na božični večer se mi je želja izpolnila..Vem, da sem z odprtimi usti gledal tisti paket, in ko sem zagledal kovček s harmoniko, se mi je od sreče skoraj ustavilo srce..:D..
..Bila je malce starejša Melodija, B-Es-As uglasitve, na novo obnovljena in z lepim zelenim mehom.
..Že tisti večer sem dolgo v noč iskal prave prijeme, saj je bila želja po igranju res velika..

Takoj po praznikih so me starši prvič peljali k prvemu učitelju, kjer se je začelo mojih prvih 30 minut..Učil sem se tisto znano Mi se mamo radi..
Vem da sem vsako jutro pred začetkom pouka vadil, tako da v naši hiši za budnico niso potrebovali petelina..:D
...Prve težave so se začele pri pesmi V dolini tihi, kjer se mi je povezava basov in melodije zdela španska vas...
...Po 2 letih sem menjal učitelja...in zdaj pa 2 letih pri novem učitelju so se začeli uspehi..vse to mi je le večja motivacija za nadaljne delo...::D...hehe

..Namesto tiste "piflarije" najraje zaigram kakšno staro Slakovo ali kakšen lep Miheličev valček..-tako kot pesnik svoja čustva izlije na papir, jaz svoja čustva izkažem skozi glasbo..:D..(zaile v glavo to padlo)..heh

..Mislim, da tudi na ljubečni ni dobro, da selektorji izbirajo vedno težje komade kot obvezne skladbe...Ocenjevati bi morali dušo ter občutke harmonikarja, kajti tisto piflarijo se lahk vsak nadudla..
NI VEČJEGA JUNAKA OD LOJZETA SLAKA!!!

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost