Vaše korenine v narodnozabavni glasbi....

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: Postojna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 14.08.2007, 19:12

Da bo tudi kaka starejša tema oživela :)
V moji žlahti je kar veliko glasbenikov. Nekateri kar uspešni. Harmoniko pa igramo jaz, moj stric in od moje none brat jo je igral.
Slika

Mažo
Začetnik
Začetnik
Kraj: Velenje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mažo » 14.08.2007, 19:39

V moji žlahti pa špila sam moj stric, kolker js vem. No pa še ta igra kontra, pa to zelo dobro, sta bla pa z Delčnjakom zelo dobra kolega.
Favšija naš je nacionalni šport!

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 14.08.2007, 21:18

Pr ns pa špila moj stric harmoniko pa menda je špilu tudi moj pradedek. Menda sem po teh dveh "podedval" glasbeno nadarjenost :wink:
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

mihec

hello

OdgovorNapisal/-a mihec » 04.09.2007, 21:45

pr men je moja mama igrala na harmoniko, pa tut njej bratranc, sta bla skupi nekoč celo na zlati harmoniki, no pa tut moj pradedi je baje špilu, sam ga jst nism na žalost nikol poznal pa tudi moj stric igra ljubiteljsko manj zahtevne komade 8)

fraygregi

OdgovorNapisal/-a fraygregi » 05.09.2007, 17:15

Pr nas sm pa js edini. :)
Razen moj dedek poje v cerkvenem zboru. :lol:

*dčva*
Začetnik
Začetnik
Kraj: *Koroška*

OdgovorNapisal/-a *dčva* » 05.09.2007, 17:23

Uf..ja, js morm pa rečt, da sem talent za glasbo podedovala..V moji žlahti je pa kr ogromno muzikantov.. :wink:
*.....čeprav je daleč proč, ostal poljub je vroč, z oči pa le spolzela solza je.....*

Vaški godec
Večji godec
Večji godec
Kraj: Velenje-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Vaški godec » 06.09.2007, 07:45

Dčva mogoč mava pa kerga skupnega žlahtnika? hehe
Igraj z dušo

*dčva*
Začetnik
Začetnik
Kraj: *Koroška*

OdgovorNapisal/-a *dčva* » 06.09.2007, 13:01

Hmmm...mogoče sma pa še midva v žlahti hehehe.. :lol: :wink:
*.....čeprav je daleč proč, ostal poljub je vroč, z oči pa le spolzela solza je.....*

slovenec88

OdgovorNapisal/-a slovenec88 » 28.09.2007, 14:36

Pri nas doma je igral foter klavirsko, star ata pa frajtonarco. Jz sm igral klarinet in šele nekak po atovi smrti sem se odločil nadaljevati tradicijo. Tak, da zdaj igram na njegovo frajtonarco Melodijo 91 (CFB).

gasper
Večji godec
Večji godec
Kraj: petelinjek-ok. novega mesta

OdgovorNapisal/-a gasper » 07.07.2008, 18:22

En lep pozdrav vsem skupaj!

Glede narodno-zabavne glasbe ter igranja v moji družini... V bistvu sem "ogrožena vrsta narodnjakov" v naši družini. Stric je sicer igral v nekem vaškem ansamblu Rulm tulm, igrali so pa po kakih veselicah, so se pa menili da se bodo verjetno po 20 letih spet sestali.
No, jaz pa sem že od malega majhen sem vedno govoril: "Almonika, almonika,...". Pa so rekli: "Ta pa ne vem če je Kresetov!" Ate mi je pa vedno govoril kako mi bo harmoniko kupil. Pa ni bilo nič. In še vedno ni nič.
Je pa od mojega ateta (stari oče, dedek,....kakorkoli pravite) stric igral harmoniko, ate pa kitaro in sta igrala. Ampak tega je 60 ali več let nazaj.

Nekaj malega se "matram" z igranjem bas kitare, na žlice, bumbajs,... poskušal pa sem tudi z bratrančevo harmoniko, imam pa namen se naučiti kaj več na harmoniko, sicer bolj za svojo dušo..

FrEaK
Večji godec
Večji godec
Kraj: Breg - Omre
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a FrEaK » 07.07.2008, 19:22

Pri nas sem tudi jaz edini...edino bratranec še špila ampak 1 mesec bolj dolgo od mene...:D
Žveglič C-F-B, 2009

bernzala

OdgovorNapisal/-a bernzala » 09.07.2008, 22:47

Pri meni sta igrala harmoniko: pra-pra dedek in pra dedek
Sedaj pa igrajo: 3 strici in 4 bratranci :D Pa še jaz... 8)
Neko sorodstvo je pa tudi Niko Zajc....
VOLJA + VESELJE= USPEH IN ZADOVOLJSTVO :P

Obozujem narodno-zabavno glasbo... :D

LP, Bernzala 8)

varena
Večji godec
Večji godec
Kraj: gorenjska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a varena » 09.07.2008, 23:39

bernzala napisal/-a:Pri meni sta igrala harmoniko: pra-pra dedek in pra dedek
Sedaj pa igrajo: 3 strici in 4 bratranci :D Pa še jaz... 8)
Neko sorodstvo je pa tudi Niko Zajc....
VOLJA + VESELJE= USPEH IN ZADOVOLJSTVO :P

Obozujem narodno-zabavno glasbo... :D

LP, Bernzala 8)

pa tvoj stric Niko je tut taprava korenina !

ivan_jan
Večji godec
Večji godec
Kraj: Postojna (skoraj)

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 10.07.2008, 17:34

jz igram klavirsko harmoniko slabo leto in mislm da mi še kar gre. važno mi je da je poslušalec zadovoljen, zato tudi igram kakšne lažje slakove, tako, da je nona zadovoljna :D
drugač pa v naši družini ni mislim da nihče igral harmonike, edino nek očetov pra-stric s hrvaške. posluh vem da sem po starih mamah dobil, vendar sta obe le peli v cerkvenih zborih, ena tu, druga pa čez mejo. torej sem tud jaz neka prva korenina v naši družini in zato me tudi sestra zafrkava da sem verjetno poštarjev.... :oops: navdušili so me predvsem malo starejši prijatelji ki igrajo na raznih naših feštah in razmišljal sem, kakšne pa bojo te fešte če ne bo nihče igral? pa sem kupil klavirko in se nekaj malega navadil..tako, če bo sila igrat, da bo vsaj nekdo :D

mi je kar lepo da sem se navadil, vsaj skrbi odganja :)
Le enkrat sem božal te nežno,
ti s prsti šel skozi lase,
oh, kaj vse bi dal, da lahko bi
k tebi še kdaj vrnil se.

mare_udovc
Začetnik
Začetnik
Kraj: žužemberk

OdgovorNapisal/-a mare_udovc » 13.02.2010, 22:29

hehe.. v naši žlahti je pa harmoniko začel igrati moj stric (Jože Pečjak), nekdajni član legendarnih Slapov in pri njih vrsto let igral harmoniko...sedaj nas pa v žlahti že kar veliko igra harmoniko :)
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫

jaka_perovsek
Večji godec
Večji godec
Kraj: Ribnica

OdgovorNapisal/-a jaka_perovsek » 13.02.2010, 22:51

No pa še jaz.

V moji žlahti je nekaj malega igral le mamin stric.
Zdaj pa igrava le sestrična in jaz oba na frajtonarco.
Za kaj več pa nevem.

LP Jaka
Ni ga junaka čez Lojzeta Slaka

milenca

OdgovorNapisal/-a milenca » 16.02.2010, 16:27

Pr nam je zdaj 4.generacija.Če bi začela naštevat,ne bi blo konca;)
Upam da se bo še prenašalo naprej,bom probala poskrbet za to :D

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kraj: lepota slovenskih goric SVETA TROJICA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 16.02.2010, 19:29

Pri nas pa ni nihče, igral pred nama z bratom ki je 2 leti starejši...
on je najprej igral klavirsko sedaj pa diatonično harminiko. Jas pa igram kitaro, bass kitaro pa tudi bartinton mi ni tuj...
saj veste da tapravi je ton ko vreže jo bariton

Rutar1994
Začetnik
Začetnik
Kraj: Brežice (CERINA)
Kontakt:

Re: Vaše korenine v narodnozabavni glasbi....

OdgovorNapisal/-a Rutar1994 » 01.10.2010, 03:38

Na takšno temo sem kar dolgo čakal kajti imam zelo zanimivo zgodbo, in sicer moje korenine diatonične harmonike segajo v čase Franca delčnjaka, kajti on je sploh mojga deda naučil in navdušil za harmonko sploh s pesmijo na homcu in tako je potem šlo po koreninah preko mojega očeta, mojega starejšega brata in mene.. imamo pa vsi posebno lasnost in sicer usi imamo ideje za glasbo.. recimo jaz igram komaj 1 leto in sem napisal in uglasbil že do zdaj 5 skladb, za katere zdaj z učitlom glihkar snemama in bo tudi kmal prišel videospot za vsak komad posebaj po cajtu.. deda, oče in drugi imajo tudi svoje skladbe toda jih igrajo ko imamo kakšno fešto ali tko so pa večinoma polke, jaz pa imam mešano 2 polke in 3 valčke do zdaj =) in ja.. zlo sm veseu no kajti če nebi blo Franca Delčnjaka tudi mene nebi bilo v bližini harmonke, tako da res škoda ga je... =//
Pravijo, mi ti si čisto nor, zakaj ne kupiš raje kakšen si motor. Za te stvari.. pa meni nič ni mar, FRAJTONERCA.. JE PRAVA STVAR.. :))

iskra
Začetnik
Začetnik

Re: Vaše korenine v narodnozabavni glasbi....

OdgovorNapisal/-a iskra » 10.04.2011, 21:45

Pri nas so usi antitalenti za glasbo hahaha, razen mami moja zelo dobr poje, njena pokojna mami (babi) je tud zlo lepo pela, tko da bi se dal rečt, da po mamini strani so bli vsi zgolj pevci, po atijevi stran je pa od dedija brat špilau kromatično harmonko, pa še to kokr sm slišau ni znau nč skp spraut :lol: osebno js sm pa začel igrat harmonko že z 6 leti, pomoje pa so mal genčki pripomogl h temu ;) ;)
Melodija Violeta III, Apollo DJB100STR

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost