Zakaj igrate?

Rutar1994
Začetnik
Začetnik
Kraj: Brežice (CERINA)
Kontakt:

Zakaj igrate?

OdgovorNapisal/-a Rutar1994 » 28.04.2010, 23:34

Bom takole postavil vprašanje.. zakaj sploh igrate harmonko, kdo vas je navdušil,..učas slišim da špila sam zrad staršem, eni nekatere silijo k igranju in zto špilajo,.. povejte svoje mnenje.. kaj rajši igrate (polke,valček,venček,..),.. Js ubistvu igram zrad brata oz. po svoji volji, ker on igra že 15 let, in me je kr naenkrat nekoč prjelo da bi začel in tako me je pot vodla sprva na njegovo frajtonerca, in že čez nekaj časa do svoje ljubezni :)) (svoje harmonke) in zj špilam od takrat še vedno z dušo in srcem ko vlki hehe :)). Drgač pa mam nekoliko rajše valčke, ker sem bolj pevski tip, čeprov mam C-F-B harmonko :)), imam pa v kratkem namen kupiti B-ES-AS . KA PA VI?
Pravijo, mi ti si čisto nor, zakaj ne kupiš raje kakšen si motor. Za te stvari.. pa meni nič ni mar, FRAJTONERCA.. JE PRAVA STVAR.. :))

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: Postojna
Kontakt:

Re: Zakaj igrate?

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 29.04.2010, 09:42

Pri meni se je nekako začelo s kaseto Ansambla Franca Miheliča - Naših 20 let, ki nam jo je vsilil nek akviziter/prodajalec na domu. :D
Potem sem to kaseto poslušal vsak dan in teh komadov ne bom nikoli pozabil.
Najbolj sta mi v spominu ostali pesmi Ob koncu tedna in Lectovo srce.
Takrat pa še nisem bil ravno navdušen nad igranjem.
Čez leta pa sem slučajno na nekem CD-ju našel 2 Slakovi skladbi: Deželica sonca in grozdja in Ne gremo še domov.
Tudi te 2 skladbi sem poslušal vsak dan kak mesec. :D
In kmalu sem se s starši odločil za nakup prve harmonike. Itak so bili vedno navdušeni nad tem, silili me pa niso.
Tako od 15 leta igram ZASE. Od letos naprej pa tudi za bend. :D

Veliko raje pa igram valčke, ne vem zakaj. :)

Mislim, da je podobna tema že obstajala pa nič zato. Sem sam pri sebi obnovil kako je bilo. :D
Slika

gasper
Večji godec
Večji godec
Kraj: petelinjek-ok. novega mesta

OdgovorNapisal/-a gasper » 30.04.2010, 22:28

Jaz pa sem začel z igranjem bas kitare, nato malo z ritem kitaro, kadar je bila možnost sem pa na vajah med pavzo vzel v roke diatonično harmoniko, harmonikar je pokazal kako se kakšna pesem zaigra, pa sem (polahko) vadil... Odkar je začel z igranjem bratranec ob priložnosti zaigram tudi na njegovo "frajtonerco"; kak mesec nazaj pa sem dobil malo 48 basno klavirsko harmoniko, na katero sem začel sam malo po posluhu "čarati", bolj "strokovno" pa mi pri tem pomaga tudi moj prijatelj... Harmoniko pa igram bolj zase, ne za publiko (razen ko domači poslušajo kadar vadim)...

iskra
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a iskra » 13.02.2011, 21:45

Ufff...zanimiva tema, kr fajn za premislt...s frajtonarco sm začel pri 6ih letih, nehal pri okoli 9ih ko sem začel hodit v glasbeno šolo za klavirko, jo opustil po slabem mesecu ker se nisem hotel učit po notah...skratka...samouk. Skupaj okoli igram že 12 let harmonike, in slabo leto nazaj pa sem dobil povabilo v ansambel, da bi igral bas kitaro (čist po naključju), z ansamblom igramo že skoraj dobro leto in nam gre kar fajn (le pri kakem posnetku bi se še dalo da bi js mal bolj zašpilu haha). Navdiha nisem mel...bila je zgolj navdušenost nad tem inštrumentom, tako da...najraj imam polke, take ki znajo res udarjat na koncertih pa že tako nasploh :) tko da usem želim vso srečo pr igranju pa predvsem velik navdiha za igranje! :D LP, Iskra
Melodija Violeta III, Apollo DJB100STR

milenca

OdgovorNapisal/-a milenca » 14.02.2011, 10:42

Mene pa je najbolj navdušilo dejstvo, da polovica našega sorodstva špila, predvsem pa sem si želela igrati tako dobro, kot je stric Zdravko. Vsak dan je vadil tudi po več ur in vsako leto hodil na Ljubečno. Večinoma sem kar zraven njega sedela in poslušala. Potem pa je kupil Rutarco za svojo boljšo polovico in za sebe in se seveda počasi selil od doma in je prejšnja harmonika bila "nonstop" meni na razpolago in sem se lotila, brez da bi mi kdo karkoli pokazal, stric mi je samo povedal, da se največkrat uporabljata dva gumba skupaj in sem se po tem ravnala in preizkušala. Sem se pa prej base naučila kot tehnični del, kar se je izkazalo za boljše na začetku. Moja prva naučena skladba-Srčna napaka :D Seveda ni nobeden vedel da se kaj učim, vse na skrivaj. Ko pa sem znala vižo in se pokazala, pa so praktično osupnili in meni se je grozno fajn zdelo :) Zdaj sem že pa tudi tehnično baje dohitela strica in kaže, da se bo še vse stopnjevalo, pa čeprav po 11 letih še vedno delam brez mentorja, ampak vztrajnost se splača :) Veliko raje igram valčke za dušo, v družbi pa seveda polke.

Niko_muzikant
Večji godec
Večji godec
Kraj: ok. Ptuj

OdgovorNapisal/-a Niko_muzikant » 14.02.2011, 17:33

Igram zaradi ljubezni do te glasbe. Navdušil me je prijatelj.
Velikokrat sem gledal prijatelja, kako igra in želja po tem je postajala vedno večja in tako se začel igrati. In ni mi žal pa mi tudi nikoli ne bo ;)
Lp, Niko
Kdor ima jih rad kot jaz, te domače viže, naj zapoje na ves glas, te domače viže... (8)

lovran
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lovran » 16.02.2011, 20:58

mene je kar prijelo, ampak nisem vedel kaj, kako, kje naj harmoniko dobim, ker kupiti na vrat na nos je nisem hotel. potem sem izvedel, da jo imajo v sosednji gosilni in sem si jo sposodil. začel sem pač sam od sebe. pol leta sam, ampak tako bi verjetno že obupal, zdej imam pa učitelja, zarad katerega je vse lažje. domača glasba je pri nas že običaj, tudi igranje harmonike je tradicija(oče jo je sicer malo pekinil). aja pa še to bi rekel: tisti, ki igrajo pod prisilo staršev, da bi 'njihov' nekaj bil, naj kar preneha, razen če ga to res veseli. ker vidim razne 'mulčke', kako igrajo stari 10 let na nekem koncertu, potem pa harmoniko postavi v kot. sej ne rečem, da ne znajo....
Tolar cfb; l.2009

bobek
Mali godec
Mali godec
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a bobek » 16.02.2011, 22:35

Jest igram predvsem za dušo. Rad imam to glasbo. Obstaja pa želja nekoč igrati v kakšnem ansamblu. Če sem iskren, pri tem življenskim tempom, službi, pri dveh otrocih, gradnji hiše pa še faks sem si nakopal na glavo, mojo Hohnerco včasih kar malo zanemarjam. Največkrat so najina druženja šele pozno zvečer.

Upam, da se mi enkrat vse skupaj uredi in bo več časa za glasbo.
Zdaj zavriskaj, zapoj,
jaz zavriskam s teboj.

lukaz
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lukaz » 15.08.2011, 19:35

Harmonika sprošča - čist simpl. :D
Melodija Mengeš 1981
Pečjak 2003
Godec 2011

rzupan
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rzupan » 16.08.2011, 09:46

Najprej zase, potem pa šele za druge :)
haRmOniKa

AnzeSeifert
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a AnzeSeifert » 09.11.2011, 13:05

Poznam dva fanta, ki zares obvladata! Bolj sem ju gledal in poslušal bolj fino in enostavno se mi je zdelo... In sem si kupil svojo... Pa ni bilo tako zelo lahko! No, zdaj mi gre že bolje in zares uživam ob igranju. Včasih se zaprem v garažo (kjer me nihče ne sliši) in me ni ven tudi po 3 ure! Tudi sam raje igram valčke. Meni najlepši je od Slaka: Ne joči dekle! Pa še zapojem zraven... :)

_Boštjan_
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a _Boštjan_ » 16.11.2011, 21:57

Jaz bom pa takole povedal. Mojih prvih stikov z domačo glasbo se zelo dobro spominjam. Imeli smo gramofon in tam sta se nenehno vrteli dve plošči od ansambla bratov Avsenik, seveda na mojo željo. Tako nekako sem dojel da je to ta zvrst glasbe ki me zanima. Začel sem se zanimat za to glasbo in vsakega novega cd-ja sem biv vesel. Dokler ni prišla ideja, zakaj pa nebi jaz igral :) Najprej sem poskušal z klavirsko harmoniko, ki sem jo imel na izposoji, ampak zaradi slabega poznanja not sem hitro odnehal. Potem pa je padla odločitev za diatonično harmoniko, ki mi jo je kupila žav že pokojna mama. In tako se sprehajam po gumbih že nekaj let. Igram predvsem za svojo dušo vesele polke in nežne valčke, zraven pa mi ostaja velik spomin na mamo. Tako da ta harmonika ima za mene še večjo vrednost :)
Kotnik C-F-B, letnik 2007
Bariton Roy Benson

klemen161

OdgovorNapisal/-a klemen161 » 23.11.2011, 22:33

za očija pa mamo :PPP

to je bilo prve leta ko sem hodil v glasbeno kjer sem igral lestvice in druge nepotrebne, nezanimive pesmice. Igral sem zato da sta bila "tastara dva" srečna, sem zaključil nižjo glasbeno in postavil harmoniko v kot za skoraj 2leti (znal nisem nič) :P

Do pred slabo leto nazaj, ko sem bil na eni veselici ko sem slišal harmoniko, sem kar mravljince dobil po telesu, takrat sem se resnično zaljubil. Sem prodal staro harmoniko ker mi je bila premala in nabavil novo, večjo. Zdaj pa samo še iščem tablature, kupujem menjujem, takoj ko kaj dobim probam zaigrati, kere ni lepšega od zvoka harmonike.

Potem sem se šel učit privat enemu učitelju v bližini za male pare, tam sem igral pol leta zdaj pa sam na tablature in tu pa tam kakšno na posluh..

Zdaj igram samo še zase razen na kakšnih družinskih druženjih kakšno potegnem. Imam pa cilj da se v enem letu naučim skoraj vse te tablature ki sem jih dobil, kvalitetno seveda:D

lp

dejannovak
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a dejannovak » 18.12.2011, 18:40

Jaz sem novi na tem forumu in med drugim novopečen harmonikaš. Zakaj igram? Me veseli igrati od takrat ko sem slišal Lojzija, toda nobeden mi ni kupil harmonike, ko pa sem si vse porihtal se mi je pa ta želja začela uresničevat. Igram jo slabo leto, uči me eden prijatelj, ki je bolj ali manj vaški godec, sedaj si še pomagam z ltk programom in mi gre počasi naprej. Ko primem mehe v roke mi srce poskoči sinovi pa mežijo :D :lol:

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost