ZVRSTI

damjan_7
Začetnik
Začetnik

ZVRSTI

OdgovorNapisal/-a damjan_7 » 02.03.2012, 13:44

Pozdravljeni!
Pa začnimo še z eno zelo zanimivo temo, ki bo govorila o vaših najljubših pesmi,
ki niso zvrsti narodno-zabavna.
Mi ki radi poslušamo narodno zabavno glasbo zeo neradi poslušamo zvrst metal-ali pa tudi ne!!!
Pa povejte katero zvrst najraje poslušate poleg narodno zabavne glasbe. Če malo sklepam bi dejal da
vam bo poleg narodno zabavne zvrsti najboljša POP zvrst, ker imata nej skupnega da imamo
slovenci zelo veliko dobrih POP skupin.
SKRATKA POVEJTE KATERO ZVRST NAJRAJE POSLUŠATE POLEG NARODNO ZABAVNE GLASBE IN
LAHKO NAPIŠETE TUDI NASLOVE PESMI

zeko00
Začetnik
Začetnik
Kraj: Portorož
Kontakt:

Re: ZVRSTI

OdgovorNapisal/-a zeko00 » 02.03.2012, 18:14

Jaz poslušam Rap ;P
...poznal ga je Slovenec vsak,
za vedno naš bo Lojze Slak.

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Lenart v Slovenskih Goricah

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 02.03.2012, 20:18

Pop in jazz

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 03.03.2012, 10:24

Poslušam vse zvrsti.
Imam zelo širok pogled na glasbo.
Se pravi rock,pop,metal(najljubši gothic),ska,jazz,regea...
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

miromustang
Začetnik
Začetnik
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a miromustang » 03.03.2012, 11:13

Na začetku sem večinoma poslušal rock, hard rock in metal iz 80-ih sedaj pa večinoma narodno zabavno glasbo iz 60,70,80ih ko je imela glasba dušo in pomen. To, kar se dandanes dogaja na glasbeni sceni po celem svetu ni za poslušat in me dela živčnega. Na žalost lahko danes vsak bedak naredi ploščo. Upam, da bo kdo kaj spremenil glede naše narodno-zabavne glasbe, ker znajo ansambli samo še jokat kako so izgubili ljubezen in kako jih srce boli ali da ga ljubica/ljubček vara in podobno...Ko nažgeš Fante z vseh vetrov, Slaka, Flereta in vse stare legende dobiš kurjo polt in to je tista prava muzika!
old school MELODIJA MENGEŠ cfb 1978
MELODIJA SPECIAL gcf 1990
ŽELEZNIK (Avgust) cfb 1994

damjan_7
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a damjan_7 » 03.03.2012, 17:38

miromustang napisal/-a:Na začetku sem večinoma poslušal rock, hard rock in metal iz 80-ih sedaj pa večinoma narodno zabavno glasbo iz 60,70,80ih ko je imela glasba dušo in pomen. To, kar se dandanes dogaja na glasbeni sceni po celem svetu ni za poslušat in me dela živčnega. Na žalost lahko danes vsak bedak naredi ploščo. Upam, da bo kdo kaj spremenil glede naše narodno-zabavne glasbe, ker znajo ansambli samo še jokat kako so izgubili ljubezen in kako jih srce boli ali da ga ljubica/ljubček vara in podobno...Ko nažgeš Fante z vseh vetrov, Slaka, Flereta in vse stare legende dobiš kurjo polt in to je tista prava muzika!

to so besede!
današnja muzika se nemore kosati z muziko iz 80ih, ker danes je ogromno pesmi a le malo dobrih
včasih pa je bilo malo pesmi pa skoraj vse dobre.

melik
Večji godec
Večji godec
Kraj: ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a melik » 03.03.2012, 18:23

dance, predn sm padu v harmonko, biu nor na dee jay time na radiu salomon...tega dans ni več...so pa neke podobne verzije...
Blaž
Sitar Cfb 2012

damjan_7
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a damjan_7 » 03.03.2012, 20:33

melik napisal/-a:dance, predn sm padu v harmonko, biu nor na dee jay time na radiu salomon...tega dans ni več...so pa neke podobne verzije...

zanimivo. tudi jaz sem preden sem začel poslupati narodno zabavno glasbo zelo
rad posloušal techno in dance glasbo, ki še zdaj poslušam vendar zelo malo :P

gasper
Večji godec
Večji godec
Kraj: petelinjek-ok. novega mesta

OdgovorNapisal/-a gasper » 06.03.2012, 19:43

miromustang napisal/-a:Na začetku sem večinoma poslušal rock, hard rock in metal iz 80-ih sedaj pa večinoma narodno zabavno glasbo iz 60,70,80ih ko je imela glasba dušo in pomen. To, kar se dandanes dogaja na glasbeni sceni po celem svetu ni za poslušat in me dela živčnega. Na žalost lahko danes vsak bedak naredi ploščo. Upam, da bo kdo kaj spremenil glede naše narodno-zabavne glasbe, ker znajo ansambli samo še jokat kako so izgubili ljubezen in kako jih srce boli ali da ga ljubica/ljubček vara in podobno...Ko nažgeš Fante z vseh vetrov, Slaka, Flereta in vse stare legende dobiš kurjo polt in to je tista prava muzika!

Se podpišem pod to izjavo. Tako je dandanes stanje, ne glede na zvrst glasbe - pesmi so "trenutne", se primejo in so poslušane kako leto, desetletje ali več pa ne, za razliko od starih skladb. In kaj delajo danes ansambli? Enostavno posnamejo stare hite in "zaslovijo", so dvignejo poslušanost. Ans. Pogum Zajčevo skladbo "V Volčjem potoku", Rus od Fantov z vseh vetrov "Za spogledljivko", Modrijani zopet od FVV-jev "Ti nisi taka" ipd. Pa moram reči da od vseh so pošteni le člani ansambla Pogum, kateri (vsaj po mojih izkušnjah) lepo povedo preden skladbo zaigrajo da je to Zajčeva skladba, katero so priredili in tudi posneli. Drugi pa "nažigajo" v smislu "Sedaj pa naš novi hit...!".

Čeravno igram v narodno-zabavnem ansamblu večkrat kot to zvrst poslušam metal, stari rock. Lahko se pa povem da sem vesel da smo se v ansamblu zbrali ravno oboževalci "starih hitov", tako da naš repertoar zavzema bolj kot ne starejše slkadbe, tako Zajčeve, Miheličeve, Slakove, FVV... Kakšnih štekanj v smislu "ti ti ti ti ti ti ti..." pa ne igramo.

kirezagar
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a kirezagar » 12.03.2012, 21:22

Slika Zelo prav povedano! Se strinjam!

Prav tako je tudi gasper lepo povedal!
Igram tam na vso moč, prekratka mi je noč, ne dam si prej pokoja, da ves denar je proč.

Litijan
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Litijan » 22.03.2012, 22:14

Jazz, Foxtrott (bl t.i. "Nazi-Fox" tam iz 30-ih (A. Vossen, ... - "nenevarna muzka")), pa tut klasika :D

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost