Od harmonikarja do...

Trta

Od harmonikarja do...

OdgovorNapisal/-a Trta » 10.08.2007, 13:10

Naj vam opišem kaj se je meni zgodilo:

Pred približno 7-imi meseci sem začel čutiti, da ne morem več dobro spremljati polk in valčkov, kasneje se je zadeva stopnjevala, da zahtevnih skladb več nisem mogel igrati (slabi refleksi v prstih in zapestju). po 3-eh mesecih sem imel grozne bolečine v zapestju, tako, da tudi ozvočenja nisem več postavljal na igranjih (so to storili ostali člani ansambla namesto mene); seveda sem vse skladbe samo še igral in nič spremljal...
Na zadnji veselici me je še vedel Tadej, ki je tukaj na forumu...

Takrat sem bil zaradi delovanja ansambla prisiljen dobiti drugega harmonikarja, ki me sedaj nadomešča.

Zdravniki niso ugotovili nič; kvečjemu so mi dali neki gel za lajšanje bolečin, meni pa se je v tem času (zadnja dva meseca) stanje tako poslabšalo, da nisem mogel več trpeti.
Izvedel sem za kiropraktiko in se naročil pri dr. Hopkinsu (eden najboljših zdravnikov za hrbtenico), kateri me je pregledal in mi svetoval tri terapije pri njemu.
Že po prvi terapiji, ko sem se usedel v avto in prijel za ročico menjalnika, sem se počutil drugače. Roka ni bila več težka in v tistih 5-ih minutah je bolečina izginila. Po drugi terapiji mi je bilo še boljše, danes pa grem na zadnjo, za katero mi je obljubil, da bom že čez vikend kot nov.

Spet bom prijel harmoniko v roke in "od začetka" lepo počasi, da ponovno navadim roko na razne vragolije.

Tega ne privoščim nikomur, ker te "vkleščen živec" (to je bila diagnoza) spravi ob živce in slabo voljo, večkrat pa tudi v depresijo.
Če ima kdo kakšne težave vam resnično priporočam kiropraktika (seveda z licenco, ki ve kaj dela), da vam nastavi hrtenico in vse živčevje v pravo stanje.
Pol boste pa igrali kot hudič!

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

Re: Od harmonikarja do...

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 10.08.2007, 13:25

Želim ti uspešno (po)zdravljenje tako, da boš lahko čimprej spet igral in, da ti bo roka služila tudi pri drugih opravilih. Sam si predstavljam, kako je to (tudi jaz imam zaradi poškodbe trajno poškodovano roko in ne morem več igrat)
Pozdravlja te Aco51
Zadnjič spremenil Aco51, dne 10.08.2007, 16:18, skupaj popravljeno 1 krat.

fraygregi

OdgovorNapisal/-a fraygregi » 10.08.2007, 13:45

Trta ti samo fino pozdravi po boš pa špilau ko hudič. :P
Želim ti uspešno zdravljenje. :wink:

Jordan
Moderator
Moderator
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Jordan » 10.08.2007, 14:02

Zelo nerodna zadeva, sploh za harmonikaša ki je stalno aktiven. Želim ti uspešno okrevanje in čimprejšno ozdravitev....ter uspeh tebi in tvojemu ansamblu :wink:
Pozdrav

Vaški godec
Večji godec
Večji godec
Kraj: Velenje-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Vaški godec » 10.08.2007, 14:05

Trta tudi jaz ti želim čimprejšnje okravanje in da bo roka čimprej vredi...
Igraj z dušo

Muzikant Matic

OdgovorNapisal/-a Muzikant Matic » 10.08.2007, 14:10

Vem kaj doživljaš. Jaz sem imel zlomljen prst pa 14 dni nisem mogel prijeti harmonike v roke.
Grozno! :?

Čimprej okrevaj. :wink:

Primož

OdgovorNapisal/-a Primož » 10.08.2007, 14:13

jst tut

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 10.08.2007, 14:24

pred približno dvemi leti mi je začel nagajati, mezinec na levi roki, ker sem poškodoval živec. Imel sem stalne mravljince ipd., tako da približno dva meseca nisem aktivno igral :? Še danes se včasih pojavi, posebno pri igranju kitare :roll:

Trta želim ti čim boljšo ozdravitev :wink:
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 10.08.2007, 15:54

Upam da ti bo kmalu bolje :wink:

Mene tud včasih boli leva roka pr takih skladbah ko je velik "basovskih okraskov", če pa igram kakšne lahke skladbe me pa nč ne boli. A se to pol navadiš pa te neha bolet, ali mam pa preveč pas zategnjen na basovski strani?! Uf zdej me pa res skrbi, da nimam še jest kej narobe z roko.... :oops:

LP,
urban
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

matko
Začetnik
Začetnik
Kraj: Stolnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a matko » 10.08.2007, 16:33

Tud jst se pridružujem željam za čimprejšnje okrevanje, Trta.
Nekaj let nazaj sem bil jst mal štorast in mi je oba prstanca stisnil stroj za cepljenje drv. K sreči ni bilo hujših poškodb, sam nism pa mogu en mesec harmonke igrat.
"Harmonika je vedno zvesta..."

cavly^^

OdgovorNapisal/-a cavly^^ » 10.08.2007, 22:21

mene mal roka boli ko meh notri obrnem .. ko da bi se mi neki notrl premaknl.. morm zaigrat 3 komade pa je pol dobr.. drugače pa USPEŠNO OKRAVNJE TI ZELIM!!

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 10.08.2007, 23:20

Tut js ti želim uspešno okrevanje.

Je pa res ja, da je kr hudič ko te ma da bi tk špilo na vlko, pa ne morš. Pol ko pa z "bolniške" prideš, ti pa ponavadi tut ne gre tk vredo več špilat tk ko si prej.Si pa pol tot zarad tega živčn, ko kr ne gre tk ko je švo.

V glavnem, je kr treba pazit na zdravje, da nisi pol za kaj prikrajšan na konco.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

Daps

OdgovorNapisal/-a Daps » 11.08.2007, 12:12

Čimprejšo okrevanje želim. Se pa že pr tebi kakšno porazno imamo zdravstveno stanje pri nas. Srečo si imel, da si bil odločen pri zdravljenju in si našel vzrok.

varena
Večji godec
Večji godec
Kraj: gorenjska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a varena » 11.08.2007, 12:31

Trta, tudi jaz ti želim čimprejšnje in čimboljše okrevanje ! to niso samo zoprne stvari, kar s tiče igranja harmonike ipd. ampak, tudi življensko pomembne !

Trta

OdgovorNapisal/-a Trta » 11.08.2007, 15:23

Hvala za lepe želje.

Sem bil včeraj na zadnji terapiji... Danes sem poskušal malce igrati in vidim, da bom moral še zelo veliko preigrati, da bom prišel spet na staro. Mogoče v taki formi niti ne bom še letos... :( Bom pa dal vse od sebe in lepo počasi navajal roko na igranje.

Lepo se imejte!

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 11.08.2007, 15:26

No Trta upam da bo zdej veliko bolje kot na veselici v Gorencih :wink:

Mene pa zadnje čase boli zapestje na levi roki. Tk da 30 min lohk smo igram nč več. Pol pa pavza pa spet. Groza

Lp Tadej

bumbum

OdgovorNapisal/-a bumbum » 11.08.2007, 15:39

No jaz mam tud eno zgodbo. Poznam fanta, ki je s takšnim veseljem igral harmoniko, da ko jo je igral je čist notr padu v musko.
Čez nekaj časa pa je imel hudo delovno nesrečo, pri kateri si je poškodoval desno roko. Palec in kazalec sta odletela stran sredinec pa se je tako močno poškodoval, da ga ni mogel več premikati. Kite so bile vse potrgane... nekaj tazga , v glavnem bilo je hudo. Sedaj je od tega dne že nekaj let, v teh letih se mu je sredinec toliko popravil in zarastel da ga lahko malo premika. Ima pa še palec, ki so mu ga prišili, in je sedaj nekoliko slabše gibljiv, kazalca pa nima več.

Takrat ko se mu je roka celila, je prosil izdelovalca harmonik, če mu bi lahko harmonike obrnil, da bi rad poskusil igrati z levo roko. Ni mu hotel, zato se je odločil, da bo kupil nove, in tako ima sedaj levo in desno harmoniko, katero pa ne uporablja več... Jo ne more uporabljati.
Ma, zdaj ko ga poslušaš ko igra,... ta huj muzikontar je... sploh ne opaziš razlike.
Fant je imel res veliko željo igrati harmoniko, in se je navadil igrati na drugo roko...
Čist tko... poskuste obrnt harmonko pa igrajte lih obratno če morte pesem "ta lisasta krava..." ker sama pesem ni težka, je pa z levo roko zelo zafrknjena

lep pozdrav od mene :wink:

fraygregi

OdgovorNapisal/-a fraygregi » 11.08.2007, 15:49

Ne smeš nikoli obupat.
:wink:

Jordan
Moderator
Moderator
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Jordan » 11.08.2007, 16:05

To mora biti pa zares velika ljubezen do glasbe.

bumbum

OdgovorNapisal/-a bumbum » 15.08.2007, 08:33

On ljubi glasbo, svojo harmoniko ima za ljubico, je pa tudi odličen pevec!!!!!!!!!

:wink:

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost