Kako "upedenat" ozvočenje

Ozvočenja, osvetlitve, efekti, kabli itd.
driver

Kako "upedenat" ozvočenje

OdgovorNapisal/-a driver » 30.04.2009, 18:42

Evo zadeva je taka, v bendu imamo aktivno mešalno mizo PHONIC K-12 PLUS ki ima 2x500 RMS-ja moči na 4 OHM, poleg tega pa imamo dva zvočnika 1000w oz. 500 RMS na 8 OHM.
Moje vprašanje je sledeče, bil sem že na večih lokacijah v trgovinah in niti v 1 mi niso povedali isto.
1. trgovina: mešalko prodajte in kupite mešalko ki bo pasivna in kupite ojačevalec in pa subwofer.
2. trgovina: sedaj vam zvočniki delajo na 250w ker so na 8 ohm, dokupite lahko še 2 zvočnika in pa 2 subwuferja
3. trgovina: kupite lahko samo en subwofer 1000w aktiven, bolje bi bila sicer 2 vendar so dragi, odvisno od financ (nihče ni omenjal koliko smo pripravljeni dati)
4. trgovina: kupite ojačevalec yamaha p5000s, ki vam bo dal dejansko moč zvočnikov 500 rms na 8 ohmjih, ki vam jo sedaj ne da

Torej, moje vprašanje je (za tiste ki se kaj spoznate na ozvočenja) kaj bi naredili na našem mestu, ker nismo ravno iz glasbenih familij bi nam vsaka pomoč prav prišla.

Hvala že v naprej.

MAGO
Začetnik
Začetnik
Kraj: SLOVENIJA

OdgovorNapisal/-a MAGO » 01.05.2009, 21:45

Ja po mojem je najboljš da si nabaviš pasivno mešalko in pa aktivne zvočnike,vufer,(satelite pa lahko kombiniraš aktivni-pasivni,ker maš ojačevalc v vuferju) tako lahko zadevo nadgrajuješ,kolikor moči pač potrebuješ-moje mnenje!!!

janez.j
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a janez.j » 02.05.2009, 08:55

če denar ni problem, bi jaz osebno prodal mešalko ter oba zvočnika, ter nato kupil pasivno mizo, ter aktivne zvočnike (tako satelite kot subwoofre).
Priporočil pa bi mackie-ja, samo res pa je, da niso poceni

Lp
Lp, Janez

MAGO
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a MAGO » 02.05.2009, 23:02

Mackie ali HK

lucija
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lucija » 04.05.2009, 18:27

Ja, prvo bi moral napisati, za kaj želiš uporabljati ozvočenje. ( gostilniški špili, veselice ali še kaj večjega). šele takrat ti lahko bolj optimalno rečem in svetujem pri ozvočenju. Tako počez reči, ta zvočnik je super oni pa zanič je težko. Za zaprti prostor je lahko zelo hitro dobro, pri odprtem pa ratajo zelo hitro komplikacije.

driver

OdgovorNapisal/-a driver » 06.05.2009, 14:33

Ja ozvočenje bi želel uporabljati predvsem za gostilniške špile, in pa za kakšne manjše zunanje prireditve do največ 100 ljudi.

Podan nam je bil predlog da kupimo ojačevalec(yamaha p5000) za obstoječe zvočnike, ki jih kasneje lahko menjamo, ojačevalec pa obdržimo, tako kot mešalko ki jo kasneje lahko menjamo za pasivno z obstoječim ojačevalcem, monitorje in pa vsaj en subwofer 1000w RMS aktivni.

Kakšno mnenje če bi to bilo komatibilno ?

Hvala za dosedanje odgovore

lucija
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lucija » 06.05.2009, 15:31

Nevem kdo ti lahko priporoča posebaj ojačevalec, pa woofer in nevem kaj še. Saj ne boš špilal rock-a ali kaj podobnega, saj mislim da ne. V zaprtem prostoru potrebuješ 2 ali 4 zvočnke ter mešalno mizo aktivno ali pasivno. Še nikoli nam ni bilo premalo v zaprtih prostorih razen v športnih dvoranah. Zmiraj gledamo, da imamo čim manj stvari , pa tiste res dobre. Ozvočenje je potrebno optimalizirat na obstoječ ansambel ter na igralne površine. Pa čim manj kablov, efekrog, limiterjev, wooferjev, ojačevalcev itd.:

MAGO
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a MAGO » 06.05.2009, 21:19

Ja ,če potrebuješ ozvočenje za to kar si napisal potem zadostuje že :

mešalka MACKIE CFX (16)ali 20 MK II (pas.)
2 satelita MACKIE SRM 450 W (akt)
1subwufer MACKIE SWA 1501 (akt)

in to je dovolj za zaprte prostore.Za igranje na prostem pa bi blo priporočljivo nabavit močnejšo zadevo,denimo:

mešalka ALEN&HEATH WZ 16,no tud MACKIE bi bla uredu (pas.)
sateliti MACKIE SR 5121 Z (akt.)
wufer-ji MACKIE SWA 1801 Z (akt.)

Odlična zadeva pa je tudi ozv. HK-ACTOR DX ,no karkoli od navedenega nabaviš je stvar kvalitetna,je pa odvisno kolk si za to pripravljen odštet.

l.p.

driver

OdgovorNapisal/-a driver » 07.05.2009, 07:34

lucija napisal/-a:Nevem kdo ti lahko priporoča posebaj ojačevalec, pa woofer in nevem kaj še. Saj ne boš špilal rock-a ali kaj podobnega, saj mislim da ne. V zaprtem prostoru potrebuješ 2 ali 4 zvočnke ter mešalno mizo aktivno ali pasivno. Še nikoli nam ni bilo premalo v zaprtih prostorih razen v športnih dvoranah. Zmiraj gledamo, da imamo čim manj stvari , pa tiste res dobre. Ozvočenje je potrebno optimalizirat na obstoječ ansambel ter na igralne površine. Pa čim manj kablov, efekrog, limiterjev, wooferjev, ojačevalcev itd.:

Ubistvu bi igrali vse zvrsti (mislim da ni ansambla ki nebi igral raznik pop komadov na veselicah ali porokah), kakšen metal pa ne pride v poštev to pa je res.

driver

OdgovorNapisal/-a driver » 07.05.2009, 07:53

MAGO napisal/-a:Ja ,če potrebuješ ozvočenje za to kar si napisal potem zadostuje že :

mešalka MACKIE CFX (16)ali 20 MK II (pas.)
2 satelita MACKIE SRM 450 W (akt)
1subwufer MACKIE SWA 1501 (akt)

in to je dovolj za zaprte prostore.Za igranje na prostem pa bi blo priporočljivo nabavit močnejšo zadevo,denimo:

mešalka ALEN&HEATH WZ 16,no tud MACKIE bi bla uredu (pas.)
sateliti MACKIE SR 5121 Z (akt.)
wufer-ji MACKIE SWA 1801 Z (akt.)

Odlična zadeva pa je tudi ozv. HK-ACTOR DX ,no karkoli od navedenega nabaviš je stvar kvalitetna,je pa odvisno kolk si za to pripravljen odštet.

l.p.

kakšne so cene teh komponent in kje bi dobil te elemente ? katera trgovina ?
brskam po spletu in ne najdem teh komponent, zato vprašam

MAGO
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a MAGO » 07.05.2009, 13:38

Ja ,kar se tiče MACKIE je uvoznik in serviser podjetje DAT-CON d.o.o. iz Polzele,poglej si (www.dat-con.si-prodaja),prodajajo pa še naslednje trgovine:Lastra v mengšu,Ritem v Škocjanu...

Za HK pa si poglej (Home-HK Audio)

L.p.

lucija
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lucija » 07.05.2009, 17:03

Jst pa glih nisem navdušen nad MACKIE-m! zelo mi trdo zveni za narodno glasbo. Po drugi stranipa , verjetno veste , da je MACKIE firma prenehala z proizvodnjo!! Že sedaj je bila proizvodnja na itajskem, kar se je tudi poznalo na zvoku. Pri mixerjih imaš mnogo boljših kot tudi pri zvočnikih.

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 07.05.2009, 19:40

Ko je že ravno tema o ozvočenjih, katero firmo pa priporočate najbol za aktivne zvočnike (dobro razmerje cena/kvaliteta) ?

Se da dobit par solidnih 400W dvosistemskih aktivnih za okrog 1100€?
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

lucija
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lucija » 08.05.2009, 11:11

Aktivni zvočniki, drastično boljši od Mackia so FBT. Mene osebno so presenetili, sedaj jih uporabljam že leto dni, in moram reči da so fantastični. Tudi kar nekaj prijateljev jih je kupilo in so zelo zadovoljni.

MAGO
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a MAGO » 08.05.2009, 12:03

No ,da je MACKIA prenehala z proizvodnjo, to prvič slišim je pa res ,da so se preselili na Kitajsko,tudi FBT v celoti ne delajo Italjani,temveč dele dobivajo iz Kitajske (ekonomija-zaslužek!!!)
Glede zvoka,treba je zadevo slišat in se potem odločit je pač tako. Je pa FBT cca 30% dražji, in je vprašanje kaj kupit ,kajti za to ceno (če ni še malenkost cenej) pa dobiš odlično profesionalno zadevo HK ,ki jo izdelujejo v Nemčiji .

lucija
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lucija » 08.05.2009, 14:06

HK izdelujejo enako kot FBT. Torej je tudi v HK-ju je Kitajska roba notri. HK samo boljše stvari izdelujejo v Nemčiji.
Kar se pa tiče Mackia: že leta 2005 so 90% proizvodnje preselili na Kitajsko, samo nekaj stvari so delali v USA. Sedaj so pa trenutno prenehali z proizvodnjo.
Vedeti moraš, da v tem cenovnem razredu 100% evropskega proizvoda ni!!!! Še najboljši svetovni zvočniki MAYER_SOUND niso 100% Ameriški. Če pa je FBT 30% dražji, pa je zato tudi 30% boljši!

bliskar
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bliskar » 18.05.2009, 14:35

Ker že ravno vidim, da je debata o mackie zvočnikih:
Kar smo testirali bass zvočnikov imajo mackie res najboljši in najmočnejši zvok. Če stojiš zraven, čutiš v laseh kakšen pritisk da od sebe. Pa še velik ni za prevoz. Tako da če koga zanima, prodajamo 1X Mackie swa1501. Več na bolhi: http://www.bolha.com/oglas382928865/gla ... k-500w-rms

Prodamo ga pa samo za to, ker smo hoteli kupit še enega, ampak ga ne moremo dobiti. Pa še cena jim je v parih mesecih narasla za cca. 200€.

Tako da če se kdo odloči za nakup naj me kontaktira, pa ga dobi še po stari ceni :)

basko30
Začetnik
Začetnik

carvin

OdgovorNapisal/-a basko30 » 20.05.2009, 17:26

a ima kdo izkušnje z Firmo CARVIN
in z fullrange zvočniki.

vkras

OdgovorNapisal/-a vkras » 20.07.2009, 16:22

Ko spremljam to debato, nikjer ne zasledim, da bi omenjali Montarbo zvočnike. Do sedaj sem uporabljal (in še uporabljam) firme Lem, Zeck T3 Vector, mackie SRM 450, sedaj pa sem nabavil trosistemce Montarbo ter 2 subvuferja Montarbo in mislim, da je to kar sem iskal. Pri Mackiju so lahko problematični visokotonci.
Lep pozdrav!

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

Re: Kako "upedenat" ozvočenje

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 20.12.2010, 22:29

Glede problemov z visokotonci pri Mackiju se tudi jaz strinjam. Že drugič mi je pregorel (prvič resda zaradi usodne mikrofonije, sedaj drugič pa povsem nelogično - ko sem "sukal" muziko na računalniku (jakost na zvočniku na 1/2, na mešalki je pa jakost tudi redko presegla mejo 0 dB, nikoli pa dosegla PEAK meje (mešalka je Mackie DFX 12))).

Če sem prej toliko prehvalil Mackie zvočnike, jih sedaj sigurno ne mislim več kupovati. Mislim, da bodo moji nadaljni nakupi bolj v smeri RCF, JBL, FBT, Dynacord, HK, ...
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost