Svetlobni efekti

Ozvočenja, osvetlitve, efekti, kabli itd.
rzupan
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

Svetlobni efekti

OdgovorNapisal/-a rzupan » 17.06.2012, 10:50

Pozdravljeni!

Za popolen nastop so vedno dobrodošli tudi svetlobni efekti. Obstaja velko različnih reflektorjev, laserjev, lightshow-ov,...
Kaj uporabljate v ta namen?

Mene pa zanima, kje bi lahko kupil barvne reflektorske žarnice?
haRmOniKa

mckmck
Moderator
Moderator

Re: Svetlobni efekti

OdgovorNapisal/-a mckmck » 17.06.2012, 12:57

Drugači 4x reflektor z procesorjem, ki deluje na glasbo je zadostna izbira za odpre ter seveda za zaprte prostore.
Mislim ,da se ne potrebuje več.
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 17.06.2012, 13:41

Za zaprte prostore to sigurno. Če pa že kupuješ novo zadevo, je pa vsekakor smiselno vzeti reflektorje na LED diode - najbolje kar z RGB ledicami, da ti lahko sproti mešajo barve. Pa tudi poraba elektrike in pa gretja je bistveno manj, kot pri klasičnih žarnicah. Je pa seveda zaradi tega to tudi malenkost dražja zadeva.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

rzupan
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rzupan » 18.06.2012, 21:19

Kaj pravite na to? klik Koliko časa traja dostava na dom?
haRmOniKa

neich
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a neich » 18.06.2012, 22:42

Rekel nebi nič ker ne vem kako se obnese, kot pa vidim po slikah pa mislim da je bol kot ne le za meglo... saj bi se brez megle vidlo bol švoh... zgolj samo moje sklepanje na podlagi slik, naj me kdo popravi če je že preizkusil.
Naročilo iz thomana pa maš tko kakšne 4-5 delovnih dni po nakazilu prejmeš paket+ splača se ti naročit v dvoje ali več da si razdelita poštnino (25€).
Lp Nejc :D

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 18.06.2012, 23:15

Moje osebno mnenje glede tega... bi rekel, da je zadeva kar obetavna - tudi zato, ker že ima vgrajen nek lastni kontroler, ki ti sam spreminja barvo (čeprav nekatere barve bodo izpadle slabše kot druge), ter utripanje po muziki.... tudi glede velikosti... PAR 56 je že dokaj solidna zadeva... je pa potem fajn, če imaš npr. vsaj ene 3, 4 take luči na enem stojalu, da zadeva pride do izraza :). Vsekakor pa je glede teh ledic pozitivno tudi to, da imajo nizko porabo elektrike in se zelo malo grejejo.

Edino to bi me skrbelo pri večih ledicah, če bi se vse z notranjim kontrolerjem obnašale enako (barva, utripanje)... takrat bi verjetno moral dokupiti še kak zunanji kotroler, da zadeva ne bi bila monotona.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

guri
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a guri » 19.06.2012, 11:22

tudi sam iščem nekakšen svetlobni efekt za duo za notranje prostore pač za popestritev kakšnih rojstno dnevnih zabav
gledal sem EUROLITE D-26E Apollo EC Beam efekt. stvar je v tem da si nek drag light šow ne morem privoščiti pa me zanima ali je tole vredu ali priporočate kaj drugega.

ps. ali je dovolj ena takšna naprava

hvala za odgovore

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 19.06.2012, 13:27

guri napisal/-a:tudi sam iščem nekakšen svetlobni efekt za duo za notranje prostore pač za popestritev kakšnih rojstno dnevnih zabav
gledal sem EUROLITE D-26E Apollo EC Beam efekt. stvar je v tem da si nek drag light šow ne morem privoščiti pa me zanima ali je tole vredu ali priporočate kaj drugega.

ps. ali je dovolj ena takšna naprava

hvala za odgovore

Za notranje prostore bo čisto dovolj (moje mnenje).

Računi ima 600W stvar se pravi 2x300W žarnice kar je čisto dovolj!
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

ivanjanez
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a ivanjanez » 02.07.2012, 16:51

Najboljše za band, ter najboljše za prenos ter prevoz je tole: http://eshop.steinigke.de//index.php?cl ... ram=kls200

Torej, za 300 eur boljšega ni. Led diode, dimmer, 100 programov, pedalka ter torba.

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 08.10.2012, 07:13

Se čisto strinjam. Tak podoben "light show" smo pred kratkim kupili v ansamblu in se zelo dobro obnese.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov