Bariton

baritonist

OdgovorNapisal/-a baritonist » 29.11.2007, 20:22

Takle mamo!!! Če kdo še tle igra bariton bi lahk mal urezal kako debato spet o baritonih!!! Kok se vam zdi?
Ajd se slišmo.

Lp,Jure :D

Pero
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Pero » 29.11.2007, 20:42

se strinjam s tabo :D
Music Is My Life

baritonist

OdgovorNapisal/-a baritonist » 02.12.2007, 20:57

A tuki gor res ni nobenga k igra bariton,da bi užgali eno res težko debato!!! Baritonisti mal se zresnimo,ne se pustit!!!!! Hehe

P.S. : Brez baritona ni prave glasbe!!!

Lp,Jure

Pero
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Pero » 02.12.2007, 22:10

zgleda, da nas je bolj malo :D

za začetek pa lahko vsak napiše kako dolgo že igra bariton.

jaz igram približno eno leto :D
Music Is My Life

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 02.12.2007, 22:15

Jest sm ga pa v soboto prvič v rokah držal od Varene. So vsi ušli! :D :D

Ni enostavno:)
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

varena
Večji godec
Večji godec
Kraj: gorenjska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a varena » 02.12.2007, 22:17

jes sm ga tut začel, ampak bo še encajt trajal, de bo kej pamtnga slišat razen tist pop, pop :lol: :lol: :lol:

Pero
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Pero » 02.12.2007, 22:32

Ja ni preveč enostavno igrat, zgleda bolj enostavno kot pa je v resnici :D
Music Is My Life

Kiki
Moderator
Moderator
Kraj: VELENJE-Vinska Gora

OdgovorNapisal/-a Kiki » 02.12.2007, 22:37

Jaz ga igram! 2 vaji sem imel! Igrati pa "znam" v c f b durih! Sedaj se bom bolj resno posvetil tudi temu inštrumentu!!
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

varena
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a varena » 02.12.2007, 22:40

no jes sm imel do zdej 4 vaje, najprej tehnika dihanja s prepono, potem tehnika ritma, sedaj pa intonacija ! kar precej za za opravt na tem inštrumentu preden kaj konkretnega ven dobiš !

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 02.12.2007, 22:44

jaz sem se tri ure matru pa je pršlo ven fauš c-f-b tko čist osnovno. :D Varena je mogu eno uro skupi po dekle špilat :D :D
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

varena
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a varena » 02.12.2007, 23:06

de bi lahko nazadnje že kšna pršla prevert če se ni kej zaštekau :!:

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 05.12.2007, 18:11

Jaz ga igram! 2 vaji sem imel! Igrati pa "znam" v c f b durih! Sedaj se bom bolj resno posvetil tudi temu inštrumentu!!

Ze res...ampak je razlika igrati ali pa igrati!!!!

"Pokat" po oberkrainersko se naucis relativno hitro. Ampak tu je se intonacija (ki base 90% sovenskih baritonistiov), tonska gostota in seveda timing, ki je fizikalno gledano precej enostaven...a na takem instrumentu vse prej kot to.

Pa se o stevilu ventilov:
3 ventilski bariton je za slovensko domaco glasbo neprimeren, ker ne omogoca natancnega igranja v najnizjem registru!

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 05.12.2007, 18:39

Potocnik to kar si napisal vse razumem in mi ne predstavlja nič novega... Omenil sem le, kaj sem se naučil v dveh vajah! Se strinjam s tabo da se ne da naučiti tega čez noč! Nisem baritonist, posvečam se temu inštrumentu zaradi same zanimivosti (isto bas kitari, itd), tako da bom šele sedaj poprijel resnično za ta inštrument in začel intenzivno igrati (vaje, trening itd...)! Veliko časa se posvetim harmoniki ter ansamblu in še kaj se najde, tako da mi kar primanjkuje časa še za kaj drugega! Sam pa sem tako narejen, če se nekemu inštrumentu posvetim, se posvetim intenzivno/resno!

p.s. Kaj si mislim s tem?:
Ze res...ampak je razlika igrati ali pa igrati!!!!
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 05.12.2007, 18:52

alo kiki, kdo te uči bariton špilat??

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 05.12.2007, 18:56

Tadej Lužnik (Ans. Vihar), sedaj grem malo tudi k Marko-tu Plaznik (Ansambel T'PRAVI MUZIKANTJE )

hrči

OdgovorNapisal/-a hrči » 05.12.2007, 19:23

kiki-nisem vedel,da tudi bariton igraš,lepo to.
če te kaj zanima glede baritona,me lahko kaj vprašaš.
ker moj sin igra(to si še videl-saj sta par komadov tudi zaigrala),uči ga pa
g.igor šink(ansabel slovenski muzikantje) ker sva z g. igorjem dobra kolega.
se slišimo

lp tomaž

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 05.12.2007, 20:07

Ja....razlika je med igrati pa IGRATI!!!

Mogoce sem se spet nerodno izrazil....ampak vidim, da sam stvari se predobro razumes. Tukaj sem mislil predvsem na to, da velika vecina basistov dejansko ne odbvada igranja na bariton kot bi se spodobilo. Mogoce je v Sloveniji maksimalno 10 baritonistov, ki si to ime zasluzijo (Sink, Repe, Podpecan, ...)

Kot primer: Simon Lukšič - basist mladih Dolenjcev je krasen poba in odlicen ritmas. Samo baritona pa ne obvlada...temvec samo "poka". S pokanjem pa mislim, da ambazura ne sedi, da je intonacija majava in da je ton nedefiniran. Pa da ne bo pomote...se vseeno odlicen ritmas!!!

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 05.12.2007, 20:48

Aha... S tem kar si napisal pa se popolnoma strinjam!!

lp

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 06.12.2007, 16:32

Potocnik napisal/-a:Ja....razlika je med igrati pa IGRATI!!!

Mogoce sem se spet nerodno izrazil....ampak vidim, da sam stvari se predobro razumes. Tukaj sem mislil predvsem na to, da velika vecina basistov dejansko ne odbvada igranja na bariton kot bi se spodobilo. Mogoce je v Sloveniji maksimalno 10 baritonistov, ki si to ime zasluzijo (Sink, Repe, Podpecan, ...)

Kot primer: Simon Lukšič - basist mladih Dolenjcev je krasen poba in odlicen ritmas. Samo baritona pa ne obvlada...temvec samo "poka". S pokanjem pa mislim, da ambazura ne sedi, da je intonacija majava in da je ton nedefiniran. Pa da ne bo pomote...se vseeno odlicen ritmas!!!

morem se ppdpisat. sam fora je v tem da mlade dolenjce drži gor petje.
pa mik soss ga je dober obvladu tut od avsenikov.

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 06.12.2007, 18:22

Če ga pa on ne bi, pa najbrž ne bi bil pri Avseniku :wink: Potočnik je naštel le nekaj imen, sigurno se jih še nekaj takih najde. Važno, da razumeš kaj je hotel povedat. S tem se pa tudi sam strinjam :wink:

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov