Ali so vam fantje z vseh vetrov legende?

pogled

OdgovorNapisal/-a pogled » 04.02.2007, 11:28

ja men pa še zmer ne dišijo, kaj nej? :( :( :roll: :roll: :?: :?: :?: :?: :idea: :arrow: če nečesa ne morš ne morš pa fertik, pa je loh še tolk dobr

Vaški godec
Večji godec
Večji godec
Kraj: Velenje-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Vaški godec » 04.02.2007, 22:07

Pogled, vsak ima svoje mnenje in čisto razumljivo je, da vsakemu ne odgovarja vsak ansambel, vendar pa še vedno ne moreš reči nekomu da je bedak...Pač bi samo napisal, da jih ne poslušaš..........

LP
Igraj z dušo

pogled

OdgovorNapisal/-a pogled » 04.02.2007, 22:10

ze izrecno opravičujem, nikoli več ne bom uporabil besede bedak............dečkov ne poslušem, ker mi ne dišijo

hvala in lep pozdrav

Jordan
Moderator
Moderator
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Jordan » 05.02.2007, 20:28

Kapo dol dobri so bli dobri 8)

Vevrca

OdgovorNapisal/-a Vevrca » 06.02.2007, 09:29

Men so tud zakon znajo ni kej
:lol: :lol:

gasper
Večji godec
Večji godec
Kraj: petelinjek-ok. novega mesta

OdgovorNapisal/-a gasper » 06.07.2008, 22:17

jaz osebno sem oboževalec fantov z vseh vetrov. osebno sem se že "sestal" z bivšim pevcem g. Tonetom Rusom - res fajn možakar, je že prej pisal besedila, z g. Francom Kramerjer - pevec ter z baskitaristom g.Jožetom Dobovškom.
Vbistvu niso nehali, še grajo na kakšen špil, samo kot je rekel basist: "to ni za nas, stare strice, naj mladi igrajo, mi ne moremo celo noč..." menda pa se besedlia nabirajo, samo še dobit se morajo da zvadijo in posnamejo. tako mi je rekel vodja ansambla g. Kramer.
Aja, kitarist, pokojni Brane Cekuta je pa umrl ok. leta 1990, dve leti prej je pa ans. zapustil Tone Rus.
Od začetka je bil to vokalni ansambel, v bistvu štirje pevci (pel je tudi pokojni Jože Šimc, ki je bil od mamine tete mož), ki so rekli dajmo še inštrumentalni trio sestaviti pa bo ansambel...prej so peli z ansamblom (mislim da) Franca Flereta - kot npr. ans. Lojzeta Slaka in fantje s Praprotna.
Je pa zanimivo da je 50% članov fvv bilo pri ansamblu Matije Slaka, bratu Lojzeta s.- Cekuta, Dobovšek, Kramer, Perozzi,........

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 06.07.2008, 22:24

Tudi meni osebno so Fantje z vseh vetrov zelo dober ansambel, ki imajo kar nekaj spevnih oz. posrečenih komadov. Tudi kar se petja tiče je lepo večglasno :) .
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

barca1
Začetnik
Začetnik
Kraj: črnomelj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barca1 » 07.07.2008, 00:10

Zdravo meni so fantje iz vseh vetrov zelo dobri saj imajozelo dobre komade. Poznam pa vlada matkoviča(skor sosed)-harmonikar ki res zažiga s svojo harmonko ob feštah in res vsaka mu čast kak on špila še vedno. Sam imam možnost vsake tolko cajta igrat z njim in mi je zelo v užitek igrati z njim! Drugač pa škoda ker ne igrajo več toliko skupaj ker so posneli ogromno komadov ki spadajo med najboljše komade narodno zabavne glasbe za mene! Upam da bova lahko še velikokrat igrala skupaj na feštah jaz in vlado! vsi vableni na špil :oops: :D :D LP
Narodna muska je prava stvar!!!:P

hrči

OdgovorNapisal/-a hrči » 07.07.2008, 08:27

vse pohvale glede ansambla--zakon.

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 07.07.2008, 09:53

En najboljših ansamblov. Vsekakor legende NZ glasbe. Pevec Frenk je pa živel v moji vasi 8)

erik

OdgovorNapisal/-a erik » 07.07.2008, 15:08

Res škoda da se je ansambel razpadel...in tudi osebno poznam harmonikaša Vladota..... tukaj je pa še nekaj njihovih filmčkov...
http://www.youtube.com/watch?v=Z3lemK-fdGo
http://www.youtube.com/watch?v=3Rs_nBeGq8Q
http://www.youtube.com/watch?v=Wz4XLaYsuhA
http://www.youtube.com/watch?v=sJEXltIiaA4

Lp

ivan_jan
Večji godec
Večji godec
Kraj: Postojna (skoraj)

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 10.07.2008, 17:38

pesem "Zadnji poletni dan" je nekaka himna naše vasi, to vse pove kakšno mnenje imamo o njih pri nas :D
Le enkrat sem božal te nežno,
ti s prsti šel skozi lase,
oh, kaj vse bi dal, da lahko bi
k tebi še kdaj vrnil se.

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: Postojna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 12.07.2008, 22:30

Zame so Fantje legende, ker so mi všeč čisto vse njihove skladbe.
Harmonikar ima nek svoj stil igranja, ki mi je zelo všeč in pevci so odlični.
Škoda, ker so prenehali z igranjem. Dolžni so še nekaj odličnih skladb.
Slika

ivan_jan
Večji godec
Večji godec
Kraj: Postojna (skoraj)

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 14.07.2008, 13:59

gasper napisal/-a:jaz osebno sem oboževalec fantov z vseh vetrov. osebno sem se že "sestal" z bivšim pevcem g. Tonetom Rusom - res fajn možakar, je že prej pisal besedila, z g. Francom Kramerjer - pevec ter z baskitaristom g.Jožetom Dobovškom.
Vbistvu niso nehali, še grajo na kakšen špil, samo kot je rekel basist: "to ni za nas, stare strice, naj mladi igrajo, mi ne moremo celo noč..." menda pa se besedlia nabirajo, samo še dobit se morajo da zvadijo in posnamejo. tako mi je rekel vodja ansambla g. Kramer.
Aja, kitarist, pokojni Brane Cekuta je pa umrl ok. leta 1990, dve leti prej je pa ans. zapustil Tone Rus.
Od začetka je bil to vokalni ansambel, v bistvu štirje pevci (pel je tudi pokojni Jože Šimc, ki je bil od mamine tete mož), ki so rekli dajmo še inštrumentalni trio sestaviti pa bo ansambel...prej so peli z ansamblom (mislim da) Franca Flereta - kot npr. ans. Lojzeta Slaka in fantje s Praprotna.
Je pa zanimivo da je 50% članov fvv bilo pri ansamblu Matije Slaka, bratu Lojzeta s.- Cekuta, Dobovšek, Kramer, Perozzi,........

se pravi lahko kmalu pričakujemo nov album? iz tvojih ust (oz. tipk) v božja ušesa (oz. server) :)
Le enkrat sem božal te nežno,

ti s prsti šel skozi lase,

oh, kaj vse bi dal, da lahko bi

k tebi še kdaj vrnil se.

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: Postojna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 14.07.2008, 14:57

Če bi res posneli nov album, bi lahko končno z užitkom poslušal kakšno skladbo nastalo v tem stoletju :)
Slika

hrči

OdgovorNapisal/-a hrči » 14.07.2008, 18:22

se strinjam :wink:

lp

florimeister
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a florimeister » 14.07.2008, 21:59

Fantje z vseh vetrov so legende in je zares velika škoda da ne obstajajo več! njihove pesmi so med mladimi zdelo priljubljene.. vsaj v naših koncih! imeli so zares občutek za skladbe.. odlične.. za srce.. :) Drugače pa ansambel Toneta Rusa špilajo vse njihove komade... saj je nenazadnje Tone Rus bil tudi pri fantih z vseh vetrov... no ja... da se še zares uživati ob teh komadih, saj jih zame najboljše zaigrajo Ansambel Toneta Rusa! sem bil na veselici, kjer so jih igrali... in... zares odlično vzdušje! vsi mladi.. vsi s(m)o noreli :)

gasper
Večji godec
Večji godec
Kraj: petelinjek-ok. novega mesta

OdgovorNapisal/-a gasper » 15.07.2008, 09:31

Za CD mi je rekel vodja ansambla, g. Franci Kramer, rekel pa je da so predali polni besedil, samo še zbrati se morajo in posneti.
Ansambel še deluje, igrajo pa samo občasno, lahko bi pa rekli da skoraj nič. . Jože Dobovšek (basist) mi je rekel: "To ni za nas stare strice, nebi zdržali več celo noč igrat - za to so pa mladi..."

Je res malo težje ker so (kot pove ime) z vseh vetrov, večina še v službah, družina...

bmozin
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a bmozin » 22.07.2008, 21:49

Rus, Kramar in Pupis so menda pred Fanti prepevali v triu Lokvanj - oni so peli s Fleretom, ne kvartet.

nikolajp
Začetnik
Začetnik

Re: Ali so vam fantje z vseh vetrov legende?

OdgovorNapisal/-a nikolajp » 23.02.2020, 11:03

ima kdo tablature za sosed dober dan ce jih imate mi jih posljite na e mail

hvala :oops:

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost