Fantje z vseh vetrov

virtuoz

Fantje z vseh vetrov

OdgovorNapisal/-a virtuoz » 10.05.2007, 16:01

Fantje z vseh vetrov so pustili svoj pečat v narodnozabavni glasbi. Tukaj bomo razpravljali o njih,njihovih vižah in objavili kakšne pesmi :D

cavly^^

OdgovorNapisal/-a cavly^^ » 10.05.2007, 16:24

lp kristjan.. anze tuki sam da ves :P

drgac pa res lusno da bi o tem razpravljal

jaz pa bom prlepu tukejle zarek srece

http://www.speedyshare.com/484258255.html

S57BMU

OdgovorNapisal/-a S57BMU » 12.05.2007, 01:46

Pozdrav ljubiteljem domače glasbe iz Zasavja!
Žarek sreče je pa tako lepa pesem da dobiš kurjo polt...res.
Ljubiteljem takih lepih melodij pa info da se je 33 njihovih pesmi pojavilo na partis.si!

Pa lep pozdrav.

cavly^^ napisal/-a:lp kristjan.. anze tuki sam da ves :P

drgac pa res lusno da bi o tem razpravljal

jaz pa bom prlepu tukejle zarek srece

http://www.speedyshare.com/484258255.html

virtuoz

OdgovorNapisal/-a virtuoz » 12.05.2007, 16:24

anže sm vedu da si ti :D
ej jst nimam dost dobrga računalnika zatu ne nimam velik musk!!!bom pa u kratkem prlepu gor še velik skladb(te domače viže,zadnji poletni dan,ljubezni mi nisi dala,...)če jih pa lahku že kdo prej,pa tud prov
lp :)

Jordan
Moderator
Moderator
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Jordan » 12.05.2007, 17:43

Tema je ze nekje odprta.

Drgac pa nimas kej legende.Brez besed. :wink: 8)

dolenc

OdgovorNapisal/-a dolenc » 17.05.2007, 21:11

Res imajo lepe skladbe. Škoda da so z vseh vetrov in se ne morjo več dobivat da bi povadl in še kej dobrga skupaj spravli.

Ibanez RG
Večji godec
Večji godec
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ibanez RG » 03.02.2009, 17:01

Sem se pogovarjal z njihovim harmonikarjem par let nazaj (po tel.)... Nisva veliko govorila, glede harmonik mi je pa rekel, da je vedno uporabljal samo Melodijine in od starejsega Zeleznika. Meni osebno je zvok harmonike na njihovih posnetkih zelo vsec...
Harmonika Prostor C'F'B'

Pero
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Pero » 03.02.2009, 17:16

Ibanez RG napisal/-a:Sem se pogovarjal z njihovim harmonikarjem par let nazaj (po tel.)... Nisva veliko govorila, glede harmonik mi je pa rekel, da je vedno uporabljal samo Melodijine in od starejsega Zeleznika. Meni osebno je zvok harmonike na njihovih posnetkih zelo vsec...

ja zvok teh harmonik je precej poseben, ker so harmonike v uglasitvi D-G-C (upam,da se ne motim), ter njegov stil igranja je malce drugačen. :D
Music Is My Life

barca1
Začetnik
Začetnik
Kraj: črnomelj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barca1 » 03.02.2009, 17:37

Nekaj malega o Vladu Matkoviču(harmonikarju)Kot mi je vlado Matkovič zaupal je v preteklosti vedno igral na železnikove in pa na melodijine. Vsi te največji mojstri pa so harmonike uglaševali samo pri g. Železniku ker je imel neverjetne sposobnosti za uglaševanje...take kot ni imel nihče niti jih še zdj nima(tudi Avsenik je k njemu hodil). Železnikove harmonike pa so bile zelo različne...ene so bile zelo kvalitetne druge pa precej slabše. Tudi za melodijine podobno velja vendar so starejše melodijine precej bolj kvalitetne kot te današnje izdelave(samo mnenje :) . No kasneje je Vlado Matkovič prešel na rutar harmonike in danes ima doma same rutar harmonike. In sicer cfb, b es as, cis fis h in pa mislim da še adg. Ima pa vse starejše kot 8 let tako da je rekel da bo v kratkem novo harmoniko nabavu vendar še ne ve katerega proizvajalca. Zaupal pa mi je tudi da bo prodau svojo rutar cfb harmonko z vgrajenim midijem(bo kr dost zanimanja za to harmoniko ker je zelo vigrana in zelo lep glas ima :) bom objavu na frajtonarci ko bo prodajau :) ). Drugače pa igra tudi klavirko in veliko željo ima igrati tudi kromatično(zato sem mu jo tudi posodil zdaj 8) ). Drugače pa tudi nekaj malega igra kitaro in bas pa tudi bariton bi znal kakšen komad zaigrat :) v glavnem pravi muzičar :) občasno igra z dragatuškimi muzičari ki se imenujejo Potepuhi(harmonika, bas ,kitara in petje). To bolj velja za kakšne domače prireditve. tako da vabljeni poslušat kdaj ko bo on nastopal :wink: toliko za zdaj če koga še kaj zanima lahko samo vpraša karkoli o njemu
LP Primož
Narodna muska je prava stvar!!!:P

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 03.02.2009, 17:42

Vladota je milina poslušat. Ima svoj način igranja in tako polne prijeme, da je še Sotošek priznal, da jih težko najde. FZVV so legende 8)

Ibanez RG
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ibanez RG » 03.02.2009, 18:24

Ja, ej, vse to je res in tud men je on fuuuul vzornik!!! 8)
Samo je pa smesen; ima tako roko da bi lahko drevo z dlanjo zlomil, pa ko ga gledas, kako igra s tisto šapo, hehe, ful je faca. Ful sem jih poslusu konec osemdesetih pa nekoc ne dolgo tega je bila na Slo1 30 minutna oddaja (mislim tako - videospoti, eden za drugim) ful starejsega materiala, ko je bil se pokojni kitarist z njimi. Vsi se ful mladi pa okoli neke lojtre so hodili v studiju pa flaskon vina v roke pa gasaaa itd.
O, kaj so carji; ej... He he he.... Hudo...
Pa ma seveda en cisto samosvoj nacin igranja in zelo zelo lepo izpade kot celota... Ta model je zakon, ej...
8) 8) 8)
...pridite se vi, na Trško goro, praznik se vina slavi!!! :D
Harmonika Prostor C'F'B'

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 04.02.2009, 14:18

Ibanez RG napisal/-a:Ja, ej, vse to je res in tud men je on fuuuul vzornik!!! 8)
Samo je pa smesen; ima tako roko da bi lahko drevo z dlanjo zlomil, pa ko ga gledas, kako igra s tisto šapo, hehe, ful je faca. Ful sem jih poslusu konec osemdesetih pa nekoc ne dolgo tega je bila na Slo1 30 minutna oddaja (mislim tako - videospoti, eden za drugim) ful starejsega materiala, ko je bil se pokojni kitarist z njimi. Vsi se ful mladi pa okoli neke lojtre so hodili v studiju pa flaskon vina v roke pa gasaaa itd.
O, kaj so carji; ej... He he he.... Hudo...
Pa ma seveda en cisto samosvoj nacin igranja in zelo zelo lepo izpade kot celota... Ta model je zakon, ej...
8) 8) 8)
...pridite se vi, na Trško goro, praznik se vina slavi!!! :D

Res ma šapo :) sej z enim prstom prime po 2 tona ali več hkrati, zato ma tako popoln zven :wink:

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blaž » 04.02.2009, 14:22

Ko je bil od Toneta Rusa koncert se je pa dobro pokazalo kok se ti že tudi ko si starejši glas spremeni. Ko je pel Tone Rus z Fanti z vseh vetrov ponovno, se mi je zdelo kot da pove čisto drug človek ampak vseeno roko na srce ima zelo lep glas, vsaj zame.
Rutar tolminka, 2007Slika

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blaž » 04.02.2009, 14:27

Sam Lado pa res. Skor čez cel melodičen del prtiska brez da bi kej roko premikal. 8)

Ko je bil od Toneta Rusa koncert se je pa dobro pokazalo kok se ti že tudi ko si starejši glas spremeni. Ko je pel Tone Rus z Fanti z vseh vetrov ponovno, se mi je zdelo kot da pove čisto drug človek ampak vseeno roko na srce ima zelo lep glas, vsaj zame. 8)

Ibanez RG
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ibanez RG » 04.02.2009, 14:50

Hm... meni se Tone Rus tako slisi kadar poje kot da bi jokal. :cry: :cry: :cry:
Harmonika Prostor C'F'B'

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blaž » 07.02.2009, 23:15

Ibanez RG napisal/-a:Hm... meni se Tone Rus tako slisi kadar poje kot da bi jokal. :cry: :cry: :cry:

No ja sam vseeno se nebeško sliši. 8)

ivan_jan
Večji godec
Večji godec
Kraj: Postojna (skoraj)

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 08.02.2009, 14:30

a se ni nekaj omenjalo da snemajo nov CD? a kdo kaj ve o tem? :?:
Le enkrat sem božal te nežno,
ti s prsti šel skozi lase,
oh, kaj vse bi dal, da lahko bi
k tebi še kdaj vrnil se.

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 09.02.2009, 19:03

ivan_jan napisal/-a:a se ni nekaj omenjalo da snemajo nov CD? a kdo kaj ve o tem? :?:

Ne, hehe :) . Kdo se je to zlagal :).

ivan_jan
Večji godec
Večji godec
Kraj: Postojna (skoraj)

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 20.02.2009, 22:00

rok07 napisal/-a:
ivan_jan napisal/-a:a se ni nekaj omenjalo da snemajo nov CD? a kdo kaj ve o tem? :?:

Ne, hehe :) . Kdo se je to zlagal :).

ma tukaj je nekdo nekje nekja o tem napisal. Da baje imajo melodije in besedila, da bi bilo potrebno sam še v studiju posnet vse skupaj. Jaz sem pa naiven in ker mam rad njihovo glasbo sem komaj čakal da kaj izvem, dobim kaj novega :oops:

Škoda, bilo bi prelepo :)
Le enkrat sem božal te nežno,

ti s prsti šel skozi lase,

oh, kaj vse bi dal, da lahko bi

k tebi še kdaj vrnil se.

barca1
Začetnik
Začetnik
Kraj: črnomelj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barca1 » 22.02.2009, 23:42

Ja Vlado mi je povedal da ima precej novih idej in komadov že, vendar je majhna verjetnost da bi to tudi posneli, saj se teško dobijo že za en nastop, kaj šele za cd snemat ki pa zahteva malo več priprav in urjenja. Tak da zaenkrta iz tega nebo nič no morda pa bo kdaj in prav lepo bi blo če bi se to uresničilo 8)
Narodna muska je prava stvar!!!:P

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost