Fantje z vseh vetrov

ivan_jan
Večji godec
Večji godec
Kraj: Postojna (skoraj)

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 24.02.2009, 00:38

no ti lepo povej Vladu, da nas je že v naši vasi nekaj čez 30 mladih ki bi z veseljem kupili nov CD in verjamem da je takih vas iše pa još po sloveniji :D

če se lhk razni novi fosili in podobne skupine vrnejo na glasbeno sceno oz. naredijo t.i. comeback, zakaj pa tega nebi še Fantje naredili? :lol:
Le enkrat sem božal te nežno,
ti s prsti šel skozi lase,
oh, kaj vse bi dal, da lahko bi
k tebi še kdaj vrnil se.

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 24.02.2009, 02:49

ivan_jan napisal/-a:no ti lepo povej Vladu, da nas je že v naši vasi nekaj čez 30 mladih ki bi z veseljem kupili nov CD in verjamem da je takih vas iše pa još po sloveniji :D

če se lhk razni novi fosili in podobne skupine vrnejo na glasbeno sceno oz. naredijo t.i. comeback, zakaj pa tega nebi še Fantje naredili? :lol:

Sej bi, samo je v ansamblu par članov, ki nočejo nastopat, kaj šele da bi zopet delovali skup. Oni so nardili svoje, zame so legende. Skladbe so pripravljene za snemanje, ki pa mislim in upam da jih bo Vlado posnel vsaj s kakšno drugo zasedbo. Primož. . . morda z Butorajcom pa Nemaničem :D :D še Božo, Zub i Šuštar i zmagali so 8) sami "đeksoni" :P. Tam v Nerajci... :lol:

barca1
Začetnik
Začetnik
Kraj: črnomelj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barca1 » 24.02.2009, 02:57

ha da škoda ker nečejo posnet. No nekaj upanja še ostane:D :D haha ajooj da vidte vi ko obadva šuštari zagrabijo inštrumente pa potem pridejo še zravn obadva butorajci:D:D to je automatsko veselica 8) aja če koga zanima zdaj to soboto je koncert v osnovni šoli dragatuš in špilajo Potepuhi(Vlado Matkovič igra harmonko pri njih) 8) tak da vabljeni vsi:D no pa še jaz bom nastopal s folkloro če ne drugo lahko pridete mene pogledat če že druge nečete :lol: :twisted:
Narodna muska je prava stvar!!!:P

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 24.02.2009, 03:06

Ne hvali se, pa piši, da te bo Slovenija razumela. Kaj misliš da so vsi iz Dragatuša pa Zapudja? :lol: :lol: :lol: . Je res, da ko Vlado in vsi zgoraj omenjeni primejo inštrumente, prava veselica. Res so glasbeniki in pol in jih je milina poslušat. Špilajo vse od A-Ž. Lepo je poslušat, ko zašpilajo "Starogradske" pa Užičko kolo :wink: . Še Stopar ne zašpila Užičkega tako kot Vlado. Veliko besedil imajo tudi prirejenih na hudomušen način, seveda vse se navezuje na kur..... :lol: . Ob prvi priliki jih bomo posneli, ko bodo špilali kakšen njihov komad, recimo: Tam v Nerajcu je gostilna, Jebal ti vrag. . . To so skladbe od Vladota, ki jih špilajo s potepuhi in so ene najboljših :P . Pridite kdaj v Nerajec v gostilno pa bote "čuli" :D .

_Boštjan_
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a _Boštjan_ » 25.02.2009, 21:32

TE DOMAČE VIŽEEEEEE :D Zažiga tt komad
Kotnik C-F-B, letnik 2007
Bariton Roy Benson

gasper
Večji godec
Večji godec
Kraj: petelinjek-ok. novega mesta

OdgovorNapisal/-a gasper » 16.03.2009, 20:49

Evo me, jaz sem napisal da imajo material za CD.
Basist, Jože Dobovšek mi je razlagal da se menda še včasih dobijo, na željo tudi pridejo kaj zašpilat, samo menda je tega zelo malo, tako rekoč nič. Da to ni za stare strice ampak za mlade in da se jim ne da kaj dosti.
No, vodja ansambla, pevec in tekstopisec ter avtor mnogih melodij pri ansamblu Franc Kramer mi je pa rekel da so predali polni besedil in da se morajo samo še dobit in posnet.

Sicer so pa res en unikaten ansambel. Legende, tako rekoč.... Me večkrat kdo vpraša (in jaz sem to spreševal g.Dobovška in Kramerja) kateri je njihov najboljši komad, in odgovor je vedno - vsi. Se mi zdi da res niso z nobenim kaj "sfalili". Samo mi je pa zanimivo to, da ni melodij (razen za instrumentalne pesmi) delal Vlado Matkovič, ampak največ Tone Rus in Fran Kramer nekaj tudi Franc Pupis. Mi je pa pri njih zelo všeč da so samo avtorji tako besedil kot melodij. Se pa že skoraj dve leti trudim in študiram način igranja bas kitare g. Dobovška. Delno sem ga že preštudoral, do konca pa ne gre...
Kakor malo povprašujem ljudi in kakor vidim na forumu bi lahko kamot kak projekt neredili... Samo vse stane...

zanenci

OdgovorNapisal/-a zanenci » 23.04.2009, 20:06

ali se da dobit kje pesem ljubezni mi nisi dala original ker jo sam znam zaigrat in bi rad čul v originalu 8) če ima kateri naj prilepi :twisted:

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blaž » 23.04.2009, 20:22

zanenci napisal/-a:ali se da dobit kje pesem ljubezni mi nisi dala original ker jo sam znam zaigrat in bi rad čul v originalu 8) če ima kateri naj prilepi :twisted:

Sem ti prilepil pod Iščem skladbo.
Rutar tolminka, 2007Slika

zanenci

OdgovorNapisal/-a zanenci » 23.04.2009, 20:34

hvala blaž :D car si

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 23.04.2009, 21:56

zanenci napisal/-a:hvala blaž :D car si

"zanenci"ima novo slikco!
Lep pozdrav, Aco51!

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blaž » 23.04.2009, 22:18

Aco51 napisal/-a:
zanenci napisal/-a:hvala blaž :D car si

"zanenci"ima novo slikco!

Čudovita je :lol:
Rutar tolminka, 2007Slika

miromustang
Začetnik
Začetnik
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a miromustang » 23.04.2009, 23:24

ja...vlado matkovič je res legenda...smo ga en mesec nazaj skupaj pili v eni zidanici, smo bli trije mladi pa ene 5 starih, prava fešta! Pa sm se pogovarju z matkovičem, pa je reku, da se res neki zbirajo za snemanje...neki se kuha :twisted:
Vlado je špilu sosed dober dan in hkrati v ustih držu polno litrico, mi smo pa peli ko majmuni...na koncu je biu vlado tok pijan, da ni mogu več hodit, pa smo ga mi pol domou pelali.

Preden je začeu Vlado špilat pri FVV so bli Potepuhi, to je vlado pa njegov brat pa bratranci...
Aja, dejte probat zašpilat njegov komad Na Tanči gori...pravijo, da je zelo zaj... Baje ga v Beli krajini noben ne špila, razen Vladota.
old school MELODIJA MENGEŠ cfb 1978
MELODIJA SPECIAL gcf 1990
ŽELEZNIK (Avgust) cfb 1994

scorpio
Začetnik
Začetnik
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a scorpio » 24.04.2009, 12:52

Pozdravljeni. Forum že dolgo spremljam, sedaj sem se pa še prijavil. Zanimiv forum.

Tudi meni je Vlado zakon in njegovi komadi so mi vsi zelo všeč.
Glede tega, da komad Na Tanči gori nobeden ne špila, pa nebi trdil. Verajem, da se najde kdo (tudi sam se matram z njim). Vprašanje je seveda kako se zašpila.

lp

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 24.04.2009, 15:11

miromustang napisal/-a:ja...vlado matkovič je res legenda...smo ga en mesec nazaj skupaj pili v eni zidanici, smo bli trije mladi pa ene 5 starih, prava fešta! Pa sm se pogovarju z matkovičem, pa je reku, da se res neki zbirajo za snemanje...neki se kuha :twisted:
Vlado je špilu sosed dober dan in hkrati v ustih držu polno litrico, mi smo pa peli ko majmuni...na koncu je biu vlado tok pijan, da ni mogu več hodit, pa smo ga mi pol domou pelali.

Preden je začeu Vlado špilat pri FVV so bli Potepuhi, to je vlado pa njegov brat pa bratranci...
Aja, dejte probat zašpilat njegov komad Na Tanči gori...pravijo, da je zelo zaj... Baje ga v Beli krajini noben ne špila, razen Vladota.

Špila špila :wink:

ivan_jan
Večji godec
Večji godec
Kraj: Postojna (skoraj)

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 25.04.2009, 10:44

a kdo ve, če bi fantje prišli igrat na našo vaško veselico? verjetno se jih nebi dalo prepričat ne :oops:
Le enkrat sem božal te nežno,

ti s prsti šel skozi lase,

oh, kaj vse bi dal, da lahko bi

k tebi še kdaj vrnil se.

gasper
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a gasper » 25.04.2009, 11:55

Lahko bi jih vprašali, samo kakor sem se jaz menil z njimi so rekli da igrajo le če je res res kaka posebna priložnost (npr. koncert ansambla Toneta Rusa, ki je bil dolga leta pevec pri Fantih z vseh vetrov), drugače pa ne, da so "iz forme", že v letih in se jim niti ne da niti nebi zdržali več dolgo na odru, rekli so tudi da se dobivajo le včasih, zelo poredko ker so iz različnih koncev Slovenije... Sicer pa če bi vprašali nebi bilo nič narobe... :D ...Morda bi pa bili za stvar... Če ne boste vprašali ne boste nikoli vedeli... :D ...

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 26.04.2009, 11:04

gasper napisal/-a:Lahko bi jih vprašali, samo kakor sem se jaz menil z njimi so rekli da igrajo le če je res res kaka posebna priložnost (npr. koncert ansambla Toneta Rusa, ki je bil dolga leta pevec pri Fantih z vseh vetrov), drugače pa ne, da so "iz forme", že v letih in se jim niti ne da niti nebi zdržali več dolgo na odru, rekli so tudi da se dobivajo le včasih, zelo poredko ker so iz različnih koncev Slovenije... Sicer pa če bi vprašali nebi bilo nič narobe... :D ...Morda bi pa bili za stvar... Če ne boste vprašali ne boste nikoli vedeli... :D ...

Na veselico verjetno ne bi prišli. Iz forme pa vsekakor niso!! Zdržali bi več kot mi vsi mladi.

gasper
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a gasper » 26.04.2009, 12:08

Jaz sploh ne dvomim v to, da nebi zdržali več kot mi, mladi, samo ko sem se pogovarjal z dvema članoma tega ansambla sta mi oba rekla da se že poznajo leta... Če zastopiš...

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 26.04.2009, 12:20

Seveda se poznajo. Samo, če pogledaš Vladota, je vedno bolj v formi :lol:

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 27.04.2009, 15:44

Fantje z vseh vetrov bodo igrali na jubilejnem koncertu ansambla Fantje izpod rogle, ki bo 17. 5. v Zrečah.

http://www.kud-vm-zrece.si/fir/vabilo.htm

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost