ansambel Franca Miheliča

ziga307

ansambel Franca Miheliča

OdgovorNapisal/-a ziga307 » 11.02.2008, 16:53

pa vaši želji sem prestavil sem tu lahko vpišete vse o tem ansamblu ki je resnično v vrhu v sSloevniji

apat

OdgovorNapisal/-a apat » 11.02.2008, 17:07

Zelo v redu ansambel je in enih najboljših v Sloveniji.

Mam eno vprašanje.

Koliko let že obstaja?

hvala!

lp.Apat :P

Jordan
Moderator
Moderator
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Jordan » 11.02.2008, 17:50

Zame boljših ni, mislim da obstaja preko 30 let :wink:
Mihelič je tudi generiral čisto svoj stil igranja, veliko je delal tudi na prstni tehniki tako, da vsa čast njemu in njegovemu ansamblu. 8)

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 11.02.2008, 18:00

Med trii z dvo ali več glasnim petjem sigurno št. 1 v Sloveniji (med boljšimi pa so bili tudi pred leti v kvintetovski zasedbi) Vedeti morate tudi to, da je praktično vsa glasba njihova lastna (ne kupljena) - razen besedil, kar še bolj povdari veličino tega ansambla!
Aco51

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 11.02.2008, 20:30

Se strinjam z Acom. Št. 1 kot trio, odlično pa tudi v kvintet zasedbi.

Ansambel pa obstaja že preko 35 let :wink:
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

simona

OdgovorNapisal/-a simona » 12.02.2008, 20:14

Ja ta ansambel je res dober, sam sm bla pa na eni veselici ki pa za tako ZNAN/PRIZNAN ANSAMBEL . .ne vem FUŠALI so na polno in pa tud ni blo tistega vzdušja . . . to je blo lan enkrat! drgač so pa res ured. . . fajn muska oz besedila!

Žiga
Večji godec
Večji godec
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Žiga » 12.02.2008, 20:44

simona napisal/-a:Ja ta ansambel je res dober, sam sm bla pa na eni veselici ki pa za tako ZNAN/PRIZNAN ANSAMBEL . .ne vem FUŠALI so na polno in pa tud ni blo tistega vzdušja . . . to je blo lan enkrat! drgač so pa res ured. . . fajn muska oz besedila!

Kdaj si jih pa poslušala :?: Zvečer, ali proti jutru (lahko, da so bili že zmatrani :lol: ).

simona

OdgovorNapisal/-a simona » 13.02.2008, 16:43

nwm popoldne je blo, nwm kdaj prbližno se začnejo veselice!

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 13.02.2008, 21:46

Vredi ansambel, in še bo igral in nas razveseljeval, vsaj upam! :wink:

osminka

OdgovorNapisal/-a osminka » 13.02.2008, 22:15

Samo preverjam govorice, vi ki ste bolj na tekočem s stanjem pri raznih ansamblih oz. skupinah v nz glasbi vsekakor veste več od mene...
Ali je res, da je konkretno ansambel Franca Miheliča končal s kvintetovsko zasedbo,zato ker je bojda "pihalni del" dobil več pozornosti kot pa on sam? Pri kvintetovskih zasedbah je namreč samo po sebi umevno, da vmesnih vložkov ne igra harmonika, pač pa trobenta in klarinet, tu pa tam pa kakšnega tudi harmonika.
To pa naj bi g. Miheliča motilo in se je zato odločil prenehati s kvintetovsko zasedbo, kjer sedaj "on" igra vmesne vložke, ki so precej zahtevni in tako on dobi aplavz...Poudarjam, vse to so nepreverjene govorice, zanima me kaj veste oz. menite o tem ostali uporabniki foruma...
Druga stvar, ki me zanima je pa, kaj je dejanski in kaj uradni razlog odhoda pevca g. Lovšina? Slišati je namreč bilo, da so se razšli, ker je bojda bolan, krožile se pa govorice, da so se razšli, ker se jim finance niso "klapale".
Osebno se mi zdi, da če bi bil prvi razlog pravi, da bi ga po prihodu g. Hudnika kdaj omenili in povedali, da so zaradi bolezni poiskali oz. našli zamenjavo...to se mi namreč zdi, da spada k bontonu, če so seveda zadaj "čisti računi" tako pa ni bil nikjer omenjen, tudi na praznovanju njihove 35 letnice ( že nekaj časa nazaj) ni bilo o njem ne duha ne sluha...

varena
Večji godec
Večji godec
Kraj: gorenjska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a varena » 13.02.2008, 23:06

simona napisal/-a:Ja ta ansambel je res dober, sam sm bla pa na eni veselici ki pa za tako ZNAN/PRIZNAN ANSAMBEL . .ne vem FUŠALI so na polno in pa tud ni blo tistega vzdušja . . . to je blo lan enkrat! drgač so pa res ured. . . fajn muska oz besedila!

me pa prav zanima kdo od ansambla je fušal !
Če bi bil Franc do res amena nalit bi še mogoče šlo, da bi poslušal fušati ostale člane ansambla, pa še to bi bilo dvomljivo !

to je popolna izmišljotina neumnosti :!:

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 14.02.2008, 06:44

varena napisal/-a:

me pa prav zanima kdo od ansambla je fušal !
Če bi bil Franc do res amena nalit bi še mogoče šlo, da bi poslušal fušati ostale člane ansambla, pa še to bi bilo dvomljivo !

to je popolna izmišljotina neumnosti :!:

Tudi jaz dvomim, da je vestička o fušanju resnična. Poleg ans. Štajerskih7 je Miheličev ans. edini, ki ga še nisem slišal fušati. (mogoče res kakšna majhna napakica - ampak beseda FUŠANJE pomeni stalno, ponavljaječe se, nepravilno igranje) - tega pa pri njih zagotovo ne boste slišali!
Aco51

simona

OdgovorNapisal/-a simona » 14.02.2008, 10:59

ja ne vem ....če se zmoti pri vseh inštrumentalnih komadih da se za usak ton zmoti. . .se mi zdi da to je fušanje! saj bo mihelič imel tudi letos kej veselic pa boste vidl . . . tko je blo lan. . . samo povem to kar sem slišala!

varena
Večji godec
Večji godec
Kraj: gorenjska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a varena » 14.02.2008, 11:57

simona napisal/-a:ja ne vem ....če se zmoti pri vseh inštrumentalnih komadih da se za usak ton zmoti. . .se mi zdi da to je fušanje! saj bo mihelič imel tudi letos kej veselic pa boste vidl . . . tko je blo lan. . . samo povem to kar sem slišala!

za vsak ton se sigurno ne zmoti :!:

cehak
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: ptuj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a cehak » 14.02.2008, 13:40

Če bi se za vsak ton zmotil nebi bil Mihelič. Sem že slišal njega igrati in vam povem, da je majstore:D

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 14.02.2008, 16:12

Pa saj glasba ni prestevanje napak. Tudi Franc Mihelic je clovek...in kot le-tak ima lahko kdaj tudi slab dan, kar pa ni nikakrsna katastrofa oz. pomanjkanje glasbenih kvalitet! Tudi ce naredi v skladbi 300 napak, lahko se vedno pri njegovem igranju slisim muziko - kar pa je zal redkost pri ostalih mojstrih!

PS: Franc Mihelic je pri konzumu alkohola zelo zmeren. Prakticno nikoli ne pije!!!

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 14.02.2008, 17:43

Potocnik napisal/-a:Pa saj glasba ni prestevanje napak. Tudi Franc Mihelic je clovek...in kot le-tak ima lahko kdaj tudi slab dan, kar pa ni nikakrsna katastrofa oz. pomanjkanje glasbenih kvalitet! Tudi ce naredi v skladbi 300 napak, lahko se vedno pri njegovem igranju slisim muziko - kar pa je zal redkost pri ostalih mojstrih!

PS: Franc Mihelic je pri konzumu alkohola zelo zmeren. Prakticno nikoli ne pije!!!

Zato se tudi zelo redko zmoti!
Pa tudi če bi bil totalno pijan tole kar je napisala Simona:"....če se zmoti pri vseh inštrumentalnih komadih da se za usak ton zmoti. . ." Sigurno NE DRŽI in NI RES!!!
Aco51
Zadnjič spremenil Aco51, dne 14.02.2008, 17:48, skupaj popravljeno 1 krat.

hrči

OdgovorNapisal/-a hrči » 14.02.2008, 17:48

kriva je pa pijača--------sam,da jaz ne.(franc ga tudi naj cukne,da ne bote v zmoti)

Muzikontr

OdgovorNapisal/-a Muzikontr » 14.02.2008, 18:33

Osebno eden najboljših ansamblov v sloveniji.
Čeprav sem tud že mrskaj slišu o njem. :?

Kavas

OdgovorNapisal/-a Kavas » 01.03.2008, 18:54

Ja nekaj more popit da lahko kaj zaigra.

Do sedaj še nisem videl da bi kdo napisal kako dolgo je že ans. letos bo 38 let

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost