Lesena mehanika - problem

Glasilke, mehovi, jermeni, midi sistemi; vaše harmonike itd.
_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

Lesena mehanika - problem

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 20.11.2007, 22:01

Kot je moja narava, da mora vsaka stvar pri meni skos izvijač in kombinirke sem kompletno razstavil tudi ene Melodija (letnik 79) mehe. Kompletno -> s tem mislim tudi celotno mehaniko. Toliko slabše: harmonika ni bila v moji lasti :( . Ko sem dobival tisto kovinsko "štangico" iz mehanike oz. os mehanike ali ne vem kako se pravilno reče, sem jo ponesreči skrivil :( :shock: . Nato pa sem na mehaniki pri prvih nekaj tipkah tisto luknjo skozi katero gre tista kovinska os lepo potiskal sem in tja skozi skrivljeni del štange (katero sem kolikor toliko uspel poravnati), da bi lahko celotno stvar spravil vsaj skupaj kolikor toliko. Tu pa je nastal en problem: poklopci tistih knofov so potem kar tako na "frajlauf" letali levo, desno, če si malo krivo pritisnil na gumb.

Končno sem se domenil z enim da mi je zrihtal novo takšno štangico ( 2mm premer). Tiste luknje ki pa sem jih povečal pa sem zamazal z lesnim kitom in nato naredil manjše luknje skozi, ko je kit bil še svež. Nato sem celotno stvar polakiral, da bi bolje držalo vse skupaj. Končno dobim kanček dobre volje :) , stvar sestavim skupaj ZELO previdno. Tu pa je nastal spet en problem. Ko sem prišel do dobre polovice gumbov mehanična os ni šla več naprej, zato sem jo odšipnil in preostali del spravljal na spodnji strani grebena. bol ko je šlo proti koncu, bolj je šlo trdo zato sem si na koncu pomagal kar s kladivom. Tu pa je nastal spet en problem pri enem knofu sta obe osi trčili med sabo in tista os katero sem pribijal s kladivom je naredila novo luknjo skozi leseni del mehanike za tisti knof -> torej je leseni del mehanike za tisti knof imel kar dve osi. To pa seveda ne gre skupaj. Zato ta gumb blokira. Je pa še hudič ker sem 2. os zabil do konca s kladivom in zato jo bo izjemno težko dobiti ven.

Če ima kdo kakšne izkušnje s tem bi prosil, da mi predlaga kakšen nasvet. Sam namreč mislim mehe peljati kar na servis ( h Kotniku, ki mi je najbližji). Mogoče še ve kdo koliko bi približno me prišlo takšno popravilo, ter kaj se mora narediti da se to popravi?
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

Kiki
Moderator
Moderator
Kraj: VELENJE-Vinska Gora

OdgovorNapisal/-a Kiki » 20.11.2007, 22:08

Jooooj kaj delaš z harmonikami! :D hehe

Sem se kar malce nasmejal! Iz kje si drugače doma?? Lahko ti namreč pomagam!
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 20.11.2007, 22:12

Ko v risanki A je to :P :P :P hihi. Se zgodi, bo ti mojstr kiki pomagal ;)

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 20.11.2007, 22:45

Ti boš enkrat eden boljših serviserjevSlika
Slika
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 20.11.2007, 22:52

Hehe.... Eden "boljših" kot Rutar! :D hehe

p.s. sem daleč od mojstra! Omenil sem le da vem kako je kaj narejeno in da več kaj znam popraviti! Zame so mojstri tisti, ki harmonike izdelujejo že več let in imajo veliko izkušenj!
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 20.11.2007, 22:57

muzikant33 napisal/-a:Ti boš enkrat eden boljših serviserjevSlika
Slika

Serviser in pol z motorko in macolo:). Dost heca fantje no! Pač se mu je zalomilo :oops: :oops: . Bo pa drugič boljše :D. Pomagajte mu rajši :P:D:D... ampak je vseeno LOL :D

ah kiki ššššt...majstr si kaj :D

okcor
Začetnik
Začetnik

Re: Lesena mehanika - problem

OdgovorNapisal/-a okcor » 21.11.2007, 10:20

_martin_ napisal/-a:Kot je moja narava, da mora vsaka stvar pri meni skos izvijač in kombinirke

Zanima me, kakšna pride iz tvojih rok partnerka po vsem tem?... :wink:

Mater si me spravil v dobro voljo.
"Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
Do uspeha ni dvigala, pot do njega vodi po stopnicah."

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 21.11.2007, 15:38

Za Kiki-ja: Sem iz Raven na Koroškem. :)

Me veseli, da sem vas nekatere spravil v dobro voljo :)
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 21.11.2007, 15:50

Potem nisva daleč narazen doma! Upam da boš to popravil, če pa potrebuješ kakšno pomoč pa klikni na MSN! Nikar se več ne "zafrkavaj" tako s harmonikami, kajti drugič ne bo več tako smešno kot je sedaj! :D hehe

LP

Jordan
Moderator
Moderator
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Jordan » 21.11.2007, 16:17

Hudo, si poskušal trenirat za sestavljalca :lol:

mikel

OdgovorNapisal/-a mikel » 21.11.2007, 22:20

Kiki, a ti si čist prot Rutarju???

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 21.11.2007, 22:41

Od nedavnega :lol: :lol: :D
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 21.11.2007, 22:43

muzikant33 napisal/-a:Od nedavnega :lol: :lol: :D

:P :P :P :P

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 21.11.2007, 22:49

Hehe :D Imel sem Rutarco tako da vem kakšna harmonika je! Nisem proti Rutarju tako, da nisem rekel da ga prepovedujem ali karkoli, le meni osebno ni všeč! In imam mnenje o njemu, ki je "zakoličeno" (prepričljivo)! :D

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 21.11.2007, 23:04

Kiki napisal/-a:nisem rekel da ga prepovedujem ali karkoli,

Ta je dobra Slika

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 21.11.2007, 23:06

Hehe :D Čisto tako že nekateri pravijo! Pač ima vsak svoj okus, in tako je prav! ;)

MIHA

OdgovorNapisal/-a MIHA » 25.11.2007, 20:56

Čav,

človek kar težko verjame, ko tole bere. Jaz ti predlagam, da odslej orodje pospraviš v kot, ker je v tvojih rokah moram reči zelo nevarno. Pa opusti misel, da bi še kdaj kakšno harmoniko razstavil.
Sploh me pa zanima, zakaj imate nekateri tako veselje razdirati harmonike? Velikokrat sem že prebral na tem forumu, ko je kdo dobil harmoniko, pa takoj padejo komentarji: sem jo odprl, razderi jo... Ne vem kaj imate od tega. Je kdo že kaj novega odkril? Določene stvari so pri harmoniki, ki funkcionirajo slabše, če ji razstavljaš oz. razdiraš. Ampak, kakorkoli, na koncu so itak vaše harmonike, lahko delate z njimi kar hočete...
Ampak se delajo bedarije, kajne?

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 25.11.2007, 21:22

Hehe... Ja Miha polovica tega kar si rekel ti dam prav! Ni se lepo "zajebavati" s harmonkami če se NE SPOZNAŠ na stvar! Ampak če pa se spoznaš- pa imaš veliko od tega da jo odreš, kajti potem dejansko vidiš kako je harmonika narejena, in kakšne kvalitete je! Tako jaz merim rang harmonik!!!! ;) LP

MIHA

OdgovorNapisal/-a MIHA » 25.11.2007, 21:44

Saj je ok..ni problema..imaš tudi ti prav Kiki... res se da videti kaj in kako. Ampak veliko takih, ki razdirajo harmonike, ne ve kaj gleda... Me re zanima, kaj je iskal Martin, ko je šel razdirat mehaniko.Tipka, luknja, vzmet, os...??? Razultat: zanič mehanika.
Drugače pa, kot sem rekel. Harmonike so vaša last.

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 26.11.2007, 01:25

No no no no sedaj se razumeva oz. mislima isto! Če se ne spoznaš oziroma ne veš kaj počneš, je brezglavo da greš nekaj razdirati!!!!

Lp

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov